کد خبر: 780618 A

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان‌غربی:

رئیس‌کل دادگستری استان آذربایجان‌غربی گفت: احیای دریاچه ارومیه یک تحول عظیم در صنعت توریسم و گردشگری و رشد اقتصادی استان‌های آذربایجان‌غربی و شرقی اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش ایلنا، علی اکبر گروسی صبح امروز در دیدار با مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی،اظهار داشت: وجود دریاچه ارومیه برای آذربایجان‌ غربی نعمت با ارزش خداوند است که باید در حفظ دریاچه و به خصوص در احیای آن همه نهادها و ارگان‌های دولتی و خود مردم همکاری کنند.

وی افزود: فقط یک اداره یا یک گروه خاص نمی‌توانند در احیای دریاچه ارومیه تاثیر‌گذار باشند، با احیای دریاچه ارومیه یک تحول عظیم در صنعت توریسم و گردشگری و رشد اقتصادی استان‌های آذربایجان‌غربی و شرقی اتفاق خواهد افتاد.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان‌غربی،گفت: مکانیزه شدن سیستم‌های آبیاری قطره‌ای و بارانی می‌تواند در ذخیره آب‌های زیر‌زمینی بسیار مفید باشد و از خالی شدن سفره‌های آب زیر‌زمینی منطقه جلوگیری شود.

وی عنوان کرد: دادگستری در کنار محیط زیست است و با مخربین محیط زیست، صیادان غیر‌قانونی غاصبین حریم رودخانه‌ها و تالاب‌ها و دریاچه ارومیه برخورد قانونی لازم را مانند سابق خواهد داشت و از اقدامات اداره کل محیط زیست استان هم در حفظ محیط زیست حمایت قضایی لازم را معمول می دارد.

گروسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر