کد خبر: 780521 A

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس خبر داد:

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شمارش معکوس برای انتقال آب به استان‎ها گفت: استان های شرقی در اولویت انتقال آب هستند.

به‌گزارش خبرنگار ایلنا، سیدابوالفضل موسوی بیوکی در تشریح نشست امروز کمیته آب کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: کمیته آب کمیسیون عمران مجلس، پروژه‌های انتقال آب به استان ها را اولویت بندی کرده و بر اساس آن انتقال آب به استان‌های شرقی کشور در اولویت نخست است.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای اجرای پروژه مورد تاکید است، ادامه داد: انتقال آب به استان های کرمان و یزد در اولویت بعدی طرح های انتقال آب قرار دارد.

نایب رئیس‌کمیسیون عمرا‌ن‌مجلس اضافه کرد: در نشست امروز کمیته آب کمیسیون عمران مجلس، استانداران سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی حضور داشته و استانداران اعلام کردند که برای جذب سرمایه جهت اجرای پروژه انتقال آب از دریای عمان به استان های سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی می توان از ظرفیت های بخش خصوصی استفاده کرد.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در نشست امروز کمیسیون عمران مجلس مقرر شد که ظرف مدت سه ماه تمام برنامه های انتقال آب از دریای عمان به استان های سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی مشخص شود.

وی همچنین از تخصیص زمین برای احداث آب شیرین کن ها در سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: در این جلسه استاندار سیستان و بلوچستان نسبت به تخصیص زمین برای احداث آب شیرین کن‌ها خبر داد و به زودی انجام خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به لزوم تعیین تکلیف این پروژه اظهار داشت: امیدوارم پروژه انتقال آب به استان های کرمان و یزد هم به زودی عملیاتی شود.

یزد انتقال آب موسوی بیوکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر