کد خبر: 780402 A

مدیرعامل شرکت توزیع‌ برق تبریز خبر داد:

مدیرعامل شرکت توزیع‌ برق تبریز گفت: طبق ارزیابی‌هایی که انجام شده در هر درجه که دما افزایش می باید، 50مگاوات مصرف برق بیشتر می‌شود. سیستم‌ها سرمایشی از جمله کولرهای گازی هم نقش زیادی در افزایش مصرف دارند.

به گزارش ایلنا، عادل کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به گرمای تابستان و افزایش مصرف برق در تبریز اظهار داشت: به طور کلی نسبت به سال گذشته افزایش 12 درصدی در حوزه مصرف برق تبریز را شاهد بودیم.

وی گفت: شرکت توانیر برای  کاهش مصرف برق در سطح کشور، برنامه‌ریزی‌های متفاوتی را انجام داده و برای هر منطقه سقف مصرفی تعیین کرده است. برای آذربایجان‌شرقی و تبریز سقف391 لحاظ شده که در صورت رعایت میزان تعیین شده، خاموشی و قطعی برق نخواهیم داشت.

عبور از سقف تعیین شده در هفته آخر خرداد

کاظمی افزود: سقف مصرف هفتگی یکسان نبوده و متفاوت است، پیک بار مصرف از هفته دوم خرداد شروع شده و تا 15 شهریور ماه ادامه می ‌یابد. 2 هفته آخر خرداد ماه از سقف تعیین شده گذر کرده و شاهد افزایش مصرف برق بودیم. 80مگاوات از 624 مگاوات تعیین شده بیشتر مصرف کردیم، همچنین برای هفته آخر خرداد ماه 659 مگاوات میزان مصرف مجاز تعیین شده بود که بازهم از سقف تعیین شده عبور کردیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تبریز تصریح کرد: شرکت توانیر سامانه ای برای نشان دادن میزان مصرف تعبیه کرده که میزان مصرف مجاز با رنگ سبز، افزایش کمتر با رنگ زرد و افزایش بیش از 3درصد با رنگ قرمز نشان داده می شود. تبریز در 2هفته آخر خرداد ماه با رنگ قرمز نشان داده شد. در تیرماه فعلا با رنگ زرد  و یک روز هم با رنگ قرمز در نمودار نشان داده‌‌ایم.

توافق با1820مشترک پرمصرف برای کاهش مصرف

کاظمی با اشاره به انجام اقدامات مختلف برای کاهش مصرف برق در تبریز گفت: با 1820مشترک پرمصرف که شامل واحدها و صنایع تولیدی می‌شود به توافق رسیدیم که در ساعات اوج بار، مصرف برق خود را کاهش دهند که خوشبختانه با مشارکت قابل قبولی از طرف صاحبان صنایع روبه رو شد. تغییر ساعات کار ادارات و مشارکت مردم هم در کاهش مصرف برق تاثیر گذار است.

وی ادامه داد: طبق ارزیابی‌هایی که انجام شده در هردرجه که دما افزایش می باید، 50مگاوات مصرف برق بیشتر می‌شود. سیستم‌ها سرمایشی از جمله کولرهای گازی هم  نقش عهده‌ای در افزایش مصرف دارند.

کاهش20مگاواتی مصرف برق با تعطیلی یک سال زودتر ادارات

مدیرعامل شرکت برق تبریز بابیان اینکه عدم خاموشی برق در اولویت است، عنوان داشت: شرکت توانیر برای امسال برنامه عبور از پیک 98(بدون خاموشی) را در نظر گرفته است. هدف این است که خاموشی اعمال نشود. برای حصول به این نتیجه مدیریت بار و مصرف را در پیش گرفته‌ایم. تعطیلی زودتر ادارات دولتی باعث شده تا 20مگاوات کاهش مصرف داشته باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر مصرف برق مدیریت نشود شاهد فشار بر نیروگاه‌های تولید برق خواهیم شد که در این صورت سیستم‌های تولیدی از مدار خارج شده و به اصطلاح«بلک اوت» می شوند.
 

برق مصرف تبریز ساعات کار دوم خرداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر