کد خبر: 780225 A

فرماندار ابرکوه خبر داد:

فرماندار ابرکوه با اشاره به اعتبارات تخصیص یافته به طرح های اولویت دار گفت: 2 میلیارد تومان اعتبار به این شهرستان تخصیص یافته است که دو پروژه ناتمام نیز برای تکمیل معرفی شده است.

محمدکاظمی نسب در گفت وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: برای تخصیص اعتبارات دو پروژه مهم ناتمام را می بایست معرفی کنیم که تکمیل شود و با توجه به اولویت های شهرستان، پروژه کمربندی و بیمارستان را معرفی کردیم.

وی با بیان اینکه تقاطع ورودی هم کمتر از بیمارستان اهمیت ندارد ادامه داد: 2 میلیارد تومان اعتبار به شهرستان اختصاص یافته و 500 میلیون تومان به بیمارستان و یک و نیم میلیون تومان هم به کمربندی و تقاطع اختصاص دادیم.

فرماندار ابرکوه با اشاره به کمبود اعتبار برای بیمارستان اضافه کرد: برای بیمارستان در اعتبارات 97 و هم جبرانی های 96 و 98 اعتبار اختصاص خواهد یافت.

وی با اشاره به ضرورت تکمیل برخی دیگر از پروژه ها  در سطح ملی، افزود: پروژه یزد-ابرکوه-سورمق جزء پروژه‌های بزرگ و ملی بوده و ضروری است که آخرین قطعه آن که زیرگذر تفت و کنارگذر ابرکوه است، تمام شود تا این بزرگراه تکمیل شود.

کاظمی نسب با بیان اینکه در ابرکوه کمتر از صد پروژه نیمه تمام داریم تصریح کرد: با اختصاص اعتبارات استانی فقط سالی 10 الی 15 درصد می توانیم به پروژه های نیمه تمام تخصیص دهیم که این برای اتمام طرح ها بسیار کم است و به اتمام نمی رسد.

فرماندار ابرکوه اظهار داشت: اگر بخواهیم بحث اعتبارات فعلی بیمارستان حل شود نیازمند به یک پول نقد است که باید در سه درصد نفت و گاز دیده شود همچنین در اعتبارت جبرانی هم پول هایی که قرار بود نقد شود به اسناد تبدیل شده و تنها پولی که ممکن است نقد باشد سه درصد نفت و گاز است.

کاظمی نسب تنها راه حل مشکلات بیمارستان را تزریق پول نقد دانست و خاطرنشان کرد: در اعتبارات سالانه استانی که در اختیار فرمانداری است از محل سه درصد نفت و گاز که معمولا 80 درصد نقد است باید به بیمارستان تزریق کنیم.

وی عنوان کرد: ساختمان پزشکان ابرکوه، درمانگاه مهردشت و پد هلی کوپتر در حیطه تعهدات فرمانداری است که محقق خواهد شد.

یزد اعتبارات ابرکوه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر