کد خبر: 780091 A

محمد امید:

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: اکنون البرز به لحاظ کمی و کیفی وضعیت بسیار خوبی در دریافت اعتبارات ملی ویژه توسعه روستایی دارد.

به گزارش ایلنا، محمد امید عصر دوشنبه در دیدار با رؤسای شوراهای اسلامی شهر و دهیاران شهرستان ساوجبلاغ که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه از تعامل خوب دولت و نمایندگان مجلس خرسندیم، اظهار کرد: دولت و نظام در روستاها طی سال‌های گذشته اقدامات مهمی انجام داده اند و از ۳۸ هزار روستا تقریباً تمام روستاها از خدمات زیربنایی آب برق و آموزش و بهداشت برخوردارند.

وی ادامه داد: اکنون البرز به لحاظ کمی و کیفی وضعیت بسیار خوبی در دریافت اعتبارات ملی ویژه توسعه روستایی دارد.

امید با بیان اینکه کشور در رابطه با توجیه طرح های توسعه روستایی البرز، هیچ گونه تردیدی ندارد، گفت: با اتحاد و انسجام حاکم در مجموعه البرز و اشرافیت استاندار البرز، این استان جایگاه خوبی برای پایلوت طرح های اشتغالزایی روستایی کشور است.

وی البرز را الگوی خوبی برای کشور دانست و افزود: در مراسم معارفه استاندار البرز، رییس جمهور در مورد تنها استانداری که چنین جملات زیبایی در خصوص سوابق و تجاربش بکار برد، دکتر شهبازی بود.

این مسئول عنوان کرد: با مدیریت استاندار و همراهی تیم متحد و منسجم البرز، فرصت های بالقوه استان بالفعل می شود.

امید با اشاره به اینکه وزارت خانه‌ها و روستاها و بخش‌های حاکمیتی کشور در راستای توسعه روستاها تلاش کرده اند، عنوان کرد: مجموعه دولت باز به این خدمات اکتفا نکرده و روستاها را جدا دیده و عدالت اجتماعی را یکی از شعارهای اصلی نظام می‌داند و به همین منظور به کوخ نشینان توجه می‌شود.

وی با بیان اینکه در محاسبات خود در مراکز آماری معتبر دنیا به خوب کار کردن جمهوری اسلامی در روستاها اشاره شده است، گفت: یکی از دلایل خالی شدن روستاها، کمبود اشتغال است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه اشتغال در روستاها در سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته است، گفت: ۸ هزار میلیارد تومان در اختیار این روستاها قرار گرفته و از جمله آثار مثبت این طرح مهاجرت معکوس است. استان البرز با مدیریت خوب در وضعیت ممتاز اشتغال فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه تیم استان البرز اقدامات بسیاری در جذب اعتبارات دولتی و اقدام در حوزه اشتغال انجام داده است، تصریح کرد: خوشبختانه شاهد هستیم که در استان البرز مدیران به خوبی به مسائل مختلف توجه دارند و این استان دارای نعمات الهی فراوانی است.

معاون توسعه روستایی و امور مناطق محروم رئیس جمهور با اشاره به اینکه طرح‌های بسیار خوبی برای توسعه روستایی در استان البرز ارائه شده است، گفت: در کنار زیبایی باید به بافت و توانایی و تولید روستاها نیز توجه داشته باشیم.

وی با اشاره به اهمیت صنایع کوچک، خدمات و صنایع دستی در روستاها، خاطرنشان کرد: برای خدمات رسانی بیشتر به روستاها ازهیج تلاشی فروگذار نیستیم.

 

محمد امید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر