کد خبر: 779498 A

معاون رئیس جمهوری قول مساعد داد:

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: برای هرچه باشکوه تر برگزار کردن همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در استان قزوین همکاری لازم صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان قزوین، علی اکبر صالحی در نشست هم‌اندیشی با مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین که در تهران برگزار شد، با تاکید بر علم‌آموزی به عنوان یک جریان پر سرعت در ایران گفت: هیچ صفتی مانند علم نیست و هیچ کمالی به پایه علم و دانش نمی رسد.

وی افزود: علم آموزی بهترین عمل در دنیا است و دانش آموز و معلم در این مسیر همواره از پاداشی بی کران بهره مند خواهند شد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته در آموزش و پرورش استان، قزوین را در مسیر تحول و رشد علمی موفق دانست و با اهدای لوح تقدیر از زحمات مدیرکل آموزش و پرورش استان تقدیر به عمل آورد.

صالحی قول مساعد داد: برای هرچه باشکوه‌تر برگزار کردن همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در استان قزوین همکاری لازم را داشته باشد.

دبیرستان انرژی اتمی قزوین در مرحله آماده سازی قرار دارد

مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین نیز در این نشست ضمن تجلیل از مقام علمی دکتر صالحی از زحمات و تلاش های ایشان در پیگیری و احداث مدرسه انرژی اتمی در استان قدردانی کرد.

خیرالله رحمانی در ادامه با تاکید بر احداث مدرسه انرژی اتمی اضافه کرد: این مدرسه ۱۵ کلاسه با هدف ارتقای سطح علمی استان در فضایی به وسعت چهار هزار متر مربع با اعتباری بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال و با همکاری سازمان انرژی اتمی در منطقه پونک قزوین ساخته شده و هم اینک در مرحله آماده سازی قرار دارد.

وی تاکید کرد: این واحد آموزشی زیر نظر سازمان انرژی اتمی است و نگاه ویژه‌ای به جشنواره‌های بین المللی و المپیادهای علمی جهانی دارد.

رحمانی خاطر نشان ساخت: این دبیرستان به عنوان سومین دبیرستان اتمی ایران شناخته می‌شود و پیش از این ۲ دبیرستان انرژی اتمی در شهرهای تهران و مشهد ساخته شده است.

رحمانی گفت: در استان قزوین به دنبال آن هستیم تا فضای مدارس به سوی مهارت آموزی سوق یابد و دانش آموزان در مدرسه تمرین زندگی کنند.

وی با اشاره به برگزاری دومین همایش ملی کودکان ایرانی- اسلامی در استان قزوین افزود: این همایش ویژه دوره پیش‌دبستانی سال آینده به میزبانی استان قزوین برگزار می‌شود.

همایش ملی کودکان ایرانی- اسلامی به منظور پرورش مبانی هویت اسلامی ایرانی در کودکان به ویژه کودکان دوره پیش از دبستان که شاکله شخصیتی آنان در حال شکل گیری است و با هدف ترویج فرهنگ اسلامی و سند تحول بنیادین برگزار می شود.

 

 

استان قزوین ایران اسلامی رئیس جمهور سازمان انرژی اتمی کودکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر