کد خبر: 779072 A

قالیباف عنوان کرد:

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سازش هزینه بیشتری نسبت به مقاومت دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سبزوار، محمدباقر قالیباف روز شنبه در مراسم تشییع پیکر دو شهید دفاع مقدس در سبزوار افزود: تسلیم شدن در برابر زیاده خواهی دشمنان علاوه بر تحمیل هزینه، ذلت به بار می آورد. در ایستادگی و مقاومت هزینه کمتری می دهیم و عزت کشور همواره حفظ می شود. امروز با پایبندی به مکتب اهل بیت (ع) در برابر رجزخوانی آمریکا مقاومت می کنیم.

وی ادامه داد: آمریکا در پی جنگ نظامی با جمهوری اسلامی نیست چون فرهنگ جهاد، شهادت و حوادث ضدتروریستی ما را دیده و می داند ملت ایران در این حوزه آسیب پذیری ندارد. امروز نسل جوان ما در مبارزه با تروریسم و در برابر آمریکا به لحاظ علمی و تجهیزات مناسب قادر است هر نوع موشکی را در ابعاد مختلف زمینگیر کند چنانکه اقدام اخیر سرنگونی پهپاد چشم کشورهای تسلیحاتی دنیا را خیره کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شهدا مجاهدان فرهنگ جهاد و شهادت با نثار جان خود، به مستکبران و آمریکای جهانخوار نشان دادند ما ملتی مقاوم هستیم که از فرهنگ اسلام، اهل بیت (ع) و مرز و بوم خود صادقانه دفاع می کنیم. پس از سی و چند سال به یاد شهدا و در کنار استخوانهای مطهر آنها بار دیگر با آرمانهای امام خمینی (ره) و شهدا بیعت می کنیم و با پیام شهدا که احیای دوباره اسلام، عزت مسلمانان و هویت ایرانی اسلامی است عهد می بندیم. شهدا با مقاومت خود، تسلیم نشدن در برابر دشمن و در غریبی جنگیدن برای همیشه تاریخ این مرز و بوم افتخارآفرین هستند.

وی افزود: موفقیتهای دفاعی و امنیتی انقلاب اسلامی در عرصه اقتصادی نیز رخ می دهد و این ظرفیت در حوزه اقتصادی وجود دارد، اگر امروز در شرایط سخت اقتصادی به سر می بریم علت آن کمبودها نیست زیرا ایران کشوری سرشار از منابع اقتصادی، انرژی نفت و گاز است و جوانترین و با استعدادترین نخبگان را دارد.

قالیباف ادامه داد: عوامل بروز مشکلات اقتصادی کشور مشکل کارآمدی، ضعف مدیریتی، بی اعتمادی به جوانان و میدان ندادن به نیروهای جوان است که از چالشهای بزرگ جامعه به شمار می روند. عامل دیگر باور نداشتن مردم و بی اعتمادی به ظرفیتهای درونی کشور است. ‬ به جای اینکه دل در گرو مردم و جوانان داشته باشیم در مواردی با تمنا از دشمن منتظر آنها می مانیم. می توان در قالب یک برنامه اقتصادی پنج ساله با تکیه بر توانمندیهای داخلی و اعتماد به جوانان آرامش و جهش اقتصادی را در کشور ایجاد کرد.

وی گفت: دشمن در حوزه اقتصاد حرف از مذاکره می زند اما هر روز فشار خود را در جنگ اقتصادی بیشتر می کند. در برابر این رفتارهای دوگانه دشمن باید با انسجام ملی باید مسائل اقتصادی را که مشکل نظام جمهوری اسلامی است برطرف نماییم.

قالیباف افزود: بخش دیگر تهدید دشمن جنگ روانی آنها است که با فضای مجازی و شبکه های فارسی زبان ضدانقلاب تلاش دارند باورهای جوانان را نسبت به آرمانهای انقلاب سست کند.

گفتنی است امروز طی مراسمی در سبزوار پیکر پاک سردار غلامرضا پروانه و مصطفی بهرآبادی از شهیدان تازه تفحص شده هشت سال دفاع مقدس با حضور اقشار مختلف مردم تشییع و به در گلزار شهدای این شهر آرام گرفتند.

انرژی انقلاب اسلامی جامعه مجمع تشخیص مصلحت نظام عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر