کد خبر: 778775 A

سفیر بلژیک در ایران برای آشنایی با توانمندی های استان قزوین و بررسی توسعه مناسبات اقتصادی و بازرگانی با زاهدی استاندار قزوین دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی استانداری، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در دیدار با سفیر بلژیک در ایران بیان داشت: استان قزوین یکی از استان های پیشگام در حوزه صنعت به شمار می رود و همچنین نخستین شهر صنعتی ایران در این استان واقع شده است.

زاهدی در این دیدار گفت: برای گسترش روابط با کشورهای اروپایی آمادگی داریم و قزوین هم توانمندی زیادی دارد که می تواند مورد توجه قرار گیرد.

استاندار قزوین در این دیدار  بیان داشت:قزوین ظرفیت های بسیار خوب و موقعیت جغرافیایی مناسب و شبکه حمل و نقل مدرنی دارد که می تواند برای سرمایه گذاران خارجی جذاب باشد و آنها را برای ورود به ایران و استان ما ترغیب کند.

زاهدی در ادامه گفت:استان قزوین با داشتن صنایع متنوع و متعدد، دشت کشاورزی و مناطق زیبای گردشگری و تاریخی ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه روابط با کشور بلژیک دارد.

زاهدی بیان کرد: قزوین همچنین با داشتن زیرساختهای مناسب، نیروی انسانی کافی و فنی و انرژی های خوب بهترین استان برای مبادلات تجاری است.

وی افزود: قزوین ظرفیت های بسیار خوب و موقعیت جغرافیایی مناسب و شبکه حمل و نقل مدرنی دارد که می تواند برای سرمایه گذاران خارجی جذاب باشد و آنها را برای ورود به ایران و استان ما ترغیب کند.

استاندار قزوین خاطر نشان کرد: راه آهن قزوین رشت که به آستارا متصل خواهد شد، می تواند حلقه ترانزیت بین المللی ایران و جهان را کامل کند.

استاندار قزوین یادآور شد: تنوع تولیدات صنعتی و کشاورزی و نقاط گردشگری جذاب می تواند برای همکاری اقتصادی تجاری و گردشگری برای بلژیکی ها جذابیت لازم را داشته باشد.

خانم «ورونیک پتی» سفیر بلژیک ،در این دیدار نیز گفت: کشور‌های اروپایی، به گسترش روابط علمی و اقتصادی خود با ایران علاقه جدی دارند.

وی در ادامه افزود:  کشور بلژیک به توسعه روابط با ایران و از جمله قزوین به عنوان یکی از مراکز علمی و صنعتی این کشور،علاقه مند است.

خانم «ورونیک پتی» سفیر بلژیک در ایران به منظور آشنایی با توانمندی های اقتصادی،گردشگری قزوین و شرکت در نشست بانوان بازرگان و کارآفرین، بازدید از دهکده طبیعت و سرای سعدالسلطنه به این استان سفر کرده است.

 

استان قزوین ایران بلژیک کشاورزی نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر