کد خبر: 778673 A

در جلسه‌ همایش بزرگداشت خبرنگاران مطرح شد؛

فرماندار شهرستان آبیک رسالت خبرنگاران را روشنگری ذکر و بیان کرد: قلم بی‌تعهد، خبیثانه و مزورانه است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، شهرام احمدپور در نخستین جلسه ستاد برگزاری همایش گرامیداشت روز خبرنگار و بزرگداشت مقام والای شهید طهماسب شیخ‌حسنی که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان آبیک برگزار شد، رسالت خبرنگاران را روشنگری ذکر و اظهار کرد: آنچه مدنظرباید قرار بگیرد، قلم همراه با صداقت و متعهدانه است و قلمی است که شهدای ما توصیفشان با این معنا شکل می‌گیرد چرا که قلم بی‌تعهد، خبیثانه و مزورانه است.

وی افزود: در مقطعی از انقلاب اسلامی، کشور مورد هجمه دشمنان قسم‌خورده قرار گرفت و شهید شیخ‌حسنی شهید خبرنگار شهرستان آبیک نخستین خبرنگار استان قزوین که معلم هم بوده، با اهدای خون و جان شیرینش به شکل دیگری به اهدافش جامه عمل پوشاند.

فرماندار شهرستان آبیک ادامه داد: شهید خبرنگار شهرستان آبیک مایه افتخار شهرستان است که قلمی متعهدانه داشته و برای دفاع از کشور، راهی جبهه شده و به فیض عظیم شهادت نائل می‌شود.

احمدپور اضافه کرد: شأنیت و جایگاه شهید شیخ‌حسنی شهید خبرنگار باید در همایش روز خبرنگار حفظ شده و مسئولان استانی  وشهرستانی باید برای برگزاری این همایش عزم جدی داشته و پای کار باشند.

وی خاطرنشان کرد: در این همایش باید نمایش واقعی از چهره  شهید شیخ‌حسنی و اهدافی که شهید داشته و ایثارگری‌های واقعی مردم شهرستان آبیک در حوزه فرهنگ و ایثار و شهادت به منصه ظهور برسد.

این مسئول تصریح کرد: همایش گرامیداشت روز خبرنگار و بزرگداشت مقام والای شهید طهماسب شیخ‌حسنی لازم است بانیت خالص و پیگیری و در سالن ورزشی پیامبر اعظم (ص) شهر آبیک برگزار شود.

فرماندار شهرستان آبیک افزود: از خبرنگاران، مسئولان و روابط عمومی شهرستان آبیک درخواست می‌شود در برگزاری همایش مذکور همکاری و مساعدت لازم را داشته باشند.

احمدپور ادامه داد: امنیت، آسایش و آرامش کشور مدیون خون شهداست این در حالی است که شهدا نیازی به ما ندارند و زنده نگه داشتن یاد آنان تلنگری برای ما است تا از مسیر آنان منحرف نشویم.

وی مطرح کرد: از خدمتگزاری به مردم غفلت کنیم در واقع به شهدا خیانت کرده‌ایم بنباراین باید به امور مردم رسیدگی و توجه کنیم که خواسته شهدا هم بوده است.

به گزارش ایلنا، افتتاح نمایشگاه عکس و خبر رسانه‌های شهرستان آبیک، کلیپ معرفی شهید خبرنگار شهید شیخ‌حسنی، کلیپ اظهارات مسئولان درباره همایش، تحلیل از خانواده شهید و اهدای نشان ویژه همایش، کلیپ معرفی رسانه‌های شهرستان آبیک، تقدیر از مسئولان خبرساز، پاسخگو و حامی رسانه، رونمایی از کتاب شهید خبرنگار، تجلیل از برگزیدگان جشنواره خبرنگاران و فعالان مجازی شهرستان آبیک و تقدیر از روابط عمومی‌های فعال و مرتبط با رسانه‌های شهرستان آبیک و تجلیل از پیشکسوت مطبوعاتی شهرستان آبیک  و سخنرانی مسئولان کشوری و استانی از برنامه‌های پیشنهادی همایش گرامیداشت روز خبرنگار و بزرگداشت مقام والای شهید طهماسب شیخ‌حسنی است  که تصمیم‌گیری در خصوص این برنامه‌ها به جلسه بعدی موکول شد.

ایثار و شهادت خانواده روابط عمومی سالن اجتماعات پیامبر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر