کد خبر: 778378 A

فرماندار بردسکن خبر داد؛

فرماندار بردسکن گفت: در هفته دولت دو معدن طلا و فاز دوم کارخانه نساجی مدرس مورد افتتاح و بهره برداری قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بردسکن، مجتبی شاکری گفت: شهرستان بردسکن به لحاظ ماده معدنی 19 میلیون تن ذخیره در حوزه مس ، طلا ، سنگ آهن و گچ دارد و مساحت برداشت آن در سطح شهرستان 590 کیلو متر مربع است.

وی از  استخراج دو  معدن طلا به نام های سه بندون و دامن قر در شمال این شهرستان در هفته دولت خبرداد و گفت: درحال حاضر این معادن بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و در هفته دولت  وارد چرخه تولید می شوند.

شاکری گفت: در شهرستان بردسکن 33 واحد معدنی فعال و 16 واحد دیگر در حال گرفتن مجوز اکتشاف و بهره برداری هستند. 

وی با بیان اینکه  سرمایه گذاری انجام شده در این معادن هزار میلیارد تومان است، گفت: 80 درصد این سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی صورت گرفته است و تنها معدن سنگ آهن زیرزمینی کشور در بردسکن فعالیت می کند.

فرماندار بردسکن در ادامه با بیان اینکه ارزش کل محصولات تولیدی در عرصه کشاورزی، بالغ بر700 میلیارد تومان است، گفت: بردسکن در تولید محصولات انجیر، پسته و پنبه در استان رتبه اول را دارد و سطح کشت محصولات در این شهرستان 28 هزار هکتار است و 12 هزار نفر بهره بردار فعالیت می کنند.

شاکری به کنارگذر شهر بردسکن اشاره کرد و گفت: 15 سال است از اجرای این طرح می‌گذرد اما همچنان طرح راکد است و هیچ اقدامی برای آن نشده است و مشکلاتی زیادی برای شهروندان و ساکنین مناطق حاشیه این کنارگذر ایجاد کرده است.

دولت کشاورزی معدن نساجی طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر