کد خبر: 778362 A

جهانگیر شاهمرادی:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز گفت: 190 شرکت دانش بیان وجود دارد که به کشورهای پیشرفته از جمله روسیه و آرژانتین دارو صادر می کند و جای افتخار دارد که برای انتقال تکنولوژی از آنها تضمین دریافت می کند.

به گزارش ایلنا، جهانگیر شاهمرادی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی البرز با اشاره به اینکه 7 شهرک صنعتی در البرز به صورت خصوصی اداره می شوند، افزود: 50هزار نیروی انسانی در این 7 شهرک صنعتی مشغول به فعالیت هستند که  100 درصد به صورت خصوصی اداره می شوند و این موضوع در کشور بی نظیر است.

وی گفت: لکه های صنعتی در واقع مناطقی هستند که به طور خود جوش در گذشته توسط بخش خصوصی  ایجاد شده و امروز با گسترش مرزهای شهری نیازمند سامان دهی هستند که از 2 هفته گذشته ساماندهی منطقه زیبا دشت با 57 واحد صنعتی و 3هزاراشتغال آغاز شده است.

شاهمرادی با اشاره به اینکه البرز تنها استانی است که شهرک تخصصی دارویی در کشور دارد، بیان کرد: بالغ بر70 درصد داروهای مورد نیاز کشور در این استان تولید می شود و 51 واحد تولید دارو در البرز فعال هستند.

وی گفت: بزرگترین و تنها تولید کننده فیلتر دیالیز در کشور در البرز وجود دارد و البرز اولین تولید کننده قلم های انسولین می باشد  که به زودی رونمایی و افتتاح می شود.

وی در خصوص پارک های علم وفناوری مستقر در استان البرز گفت: مراکز تحقیقاتی و پارک های علم فناوری مهمی در استان البرز دایر هستند که می توان گفت نظیرش در تهران نیز وجود ندارد همچنین 190 شرکت دانش بیان وجود دارد که به کشورهای پیشرفته از جمله روسیه وآرژانتین دارو صادر می کند و جای افتخار دارد که برای انتقال تکنولوژی از آنها تضمین دریافت می کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز در ادامه اشاره کرد: البرز رتبه دوم در فروش محصولات فناورانه و ارز آور را در کشور دارد و داروی فاکتور7 در استان نیز تولید می شود.

وی با اشاره به صادرات محور بودن استان البرز گفت: به طور متوسط 8 درصد واحدهای صادراتی نمونه کشوری معمولا از  استان  البرز انتخاب می شوند که این خود رقمی قابل ملاحظه در کشور در حوزه صادرات است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با بیان اینکه قطبهای تولیدی بزرگی در البرز وجود دارد، گفت: 97 واحد صنعتی در قطعه سازی که با بخش صنفی به 240 واحد افزایش می یابد در استان البرز واقع شده که 30 درصد قطعات شرکتهای خودرو سازی کشور را تولید می کنند همچنین 12 شهرک صنعتی  با بیش از 3هزار و 500 واحد صنعتی که از این میان 150 شرکت  به عنوان برند ملی شناخته شده اند، در این استان مشغول به فعالیت هستند.

وی در خصوص کارخانه های تولید آرد که در استان مستقر هستند، افزود: در حال حاضر 22 کارخانه تولید آرد در  استان وجود دارد که قسمت بزرگی از آرد پایتخت توسط البرز تامین می شود.

شاهمرادی با اشاره به صنعت گرشگری و مناطق زیبایی طبیعی که در استان البرز وجود دارد بیان کرد: طالقان، جاده چالوس محوطه 7 هزارساله ازبکی و تپه های رنگی که از جاذبه های کم نظیری را به خود اختصاص داده اند در این استان قرار دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز در خصوص فرودگاه پیام گفت: در شرایط تحریمی فرودگاه پیام نقش بسزایی در حوزه حمل ونقل هوایی دارد البته مشکلاتی از جمله تامین سوخت نیز وجود دارد که استاندار البرز به واسطه معاونتها به جد پیگیر حل آن هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بیان کرد: در سال گذشته رتبه اول در پرداخت تسهیلات رونق تولید را داشته ایم.

 

جهانگیر شاهمرادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر