کد خبر: 778358 A

مدیرکل بهزیستی بوشهر خبر داد ؛

مدیرکل بهزیستی بوشهر آخرین جزئیات پرونده کودک آزاری در این شهرستان را تشریح کرد.

 به گزارش ایلنا، علی پولادی ریشهری در باره آخرین وضعیت پرونده کودک آزاری در بوشهر اظهار داشت: بعد از اینکه نیرو‌های ما کودک را می‌بینند بلافاصله او را به بهزیستی ارجاع داده و پس از آن سریعاً به بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر انتقال داده می‌شود.
 
وی افزود: کودک تحت درمان قرار می‌گیرد و آزمایشات مختلف و معاینات لازم برای او انجام می‌شود، و از آن تاریخ تاکنون نیز تحت درمان است. 
پولادی ریشهری ادامه داد: در این راستا بهزیستی یک روانشناس و یک نماینده حقوقی برای پیگیری پرونده تعیین کرده است و روند درمانی کودک ادامه دارد. همچنین یک پرستار ویژه به منظور مراقبت از کودک در بیمارستان و برای ارتباط گرفتن با کودک و کاهش مشکلات او در نظر گرفته شده و همزمان با این مراحل، مدارک و مستندات مربوط به کودک آسیب‌دیده نیز در اختیار دستگاه‌های مسئول قضائی قرار داده شده است.  
 
 مدیرکل بهزیستی بوشهر با اشاره به اینکه در بحث شناسایی والدین نیز اقداماتی از سوی بهزیستی انجام شده است، گفت: این کودک با پدر و مادرش زندگی می‌کرده و متأسفانه پدر دارای اعتیاد شدید بوده و ظاهراً از مادر جدا شده اما وی در این ماجرا حضور نداشته و پدر هم در کارواش مشغول به کار و بچه نیز نزد خودش بوده است.
 
وی بیان کرد: بنا بر گزارش‌های دریافتی از افراد حاضر در آن محل پدر به یکباره ناپدید و کودک در آنجا رها می‌شود و حسب اعلام افراد در کارواش، کودک به مدت یک ماه در کارواش تنها مانده و در آن مکان نگهداری می‌شد، پس از آن یکی از شهروندان با مراجعه به این محل شرایط را دیده و بلافاصله به بهزیستی گزارش می‌دهد و نیرو‌های اورژانس اجتماعی به محل مراجعه و کودک را در یک شرایط نامناسب و ناگوار می‌بینند و بلافاصله به بهزیستی و بیمارستان برای درمان منتقل می‌کنند.
 
علی پولادی ریشهری گفت: مبین کودک 8 ساله رها شده در کارواشی در بوشهر که چند روز پیش توسط توسط بهزیستی نگهداری و به   بهزیستی سپرده شد  از لحاظ جسمی آسیب‌هایی به او وارد شده  ، اما جزئیات آن به طور کامل مشخص نیست. آثار جراحت بر روی بدن کودک وجود داشته، و سر کودک دچار شکستگی و دستش هم دچار آسیب‌دیدگی بوده است. طبیعتاً کسی که در چنین فضایی مورد اذیت و آزار قرار می‌گرفته، بخش زیادی هم از لحاظ روانی آسیب دیده و ترسی که بر اثر محیط برای کودک ایجاد شده و شرایط آنجا سبب شده که در تکلم، و رفتار اجتماعی دچار آسیب شود.
 
وی خاطرنشان کرد: کودک آسیب دیده از ناحیه سر مورد عمل جراحی قرار گرفته و ترمیم پوست سر انجام شده و در حال حاضر نیز در بیمارستان شهدای خلیج فارس بستری و تحت درمان است و نیاز به مراقبت‌های بیشتر و احتمالاً عمل جراحی با نظر پزشک متخصص وجود دارد.
 
مدیرکل بهزیستی استان بوشهر درباره اعلام آمادگی چند تن از وکلای استان برای  همکاری در پیگیری این پرونده و تصمیم بهزیستی در این خصوص پاسخ داد: ما در خدمت افراد هستیم و هر کسی که به عنوان همکاری برای انجام امور مربوط به خیرین و پرونده‌ها بتواند کمکی به بهزیستی ارائه کند استقبال می‌کنیم.
 
 

بهزیستی پدر پوست خلیج فارس کودک آزاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر