کد خبر: 778215 A

در گفتگو با ایلنا مطرح شد؛

مدیرمیراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشمر گفت: هفتمین اقامتگاه بوم گردی اولنگ که در روستای تاریخی نامق قرار دارد با زیربنایی به مساحت 200 متر مربع است مجوز فعالیت دریافت کرد .

رضا یوسفی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در کاشمر گفت: این اقامتگاه دارای ۶ اتاق جهت اسکان و اقامت گردشگران با ظرفیت 30 نفر در شب به همراه ارائه خدمات به مسافران است.

مدیرمیراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشمر اظهار کرد:مبلغ 850 میلیون ریالاز محل تسهیلات اشتغال روستایی در جهت راه اندازی این اقامتگاه مصوب و پرداخت شده است.

یوسفی با بیان این که اقامتگاه بوم گردی روستای نامق، پنجمین اقامتگاه بوم گردی در بخش کوهسرخ است، یادآورشد: این روستا زادگاه شیخ احمد جامی است و وجود گورستان تاریخی با سنگ های افراشته و کتیبه دار از جاذبه‌های تاریخی این روستاست، این روستا دارای طبیعتی بکر و چشم‌نواز بوده و بادامستانها و میوه های تابستانی از دیگر جاذبه‌های این روستا به شمار می رود.

وی ادامه داد: با توجه به این که منطقه کوهسرخ کاشمر دارای طبیعتی بکر و زیباست، بنابراین پرداختن به مقوله زیرساخت‌های گردشگری در این منطقه از نکات مهم و ضروری توسعه و رونق گردشگری است که در این راستا احداث اقامتگاه های بوم گردی اولین گام ها برای رونق گردشگری داخلی و معرفی پتانسیل های گردشکری این منطقه است.

یوسفی گفت:با توجه به شراط آب و هوایی کوهستانی گردشگران خارجی به خصوص دوچرخه سواران، امیدواریم که منطقه کوهسرخ در کنار جاذبه های بکر طبیعی، به مقصد گردشکران ورزشی نیز تبدیل شود.

روستای نامق در فاصله ۲۹ کیلومتری شرق شهر ریوش و در مسیر ریوش به حصار و بایگ تربت حیدریه واقع شده و بخش کوهسرخ با جاذبه های فراوان طبیعی ابشار و آبگرم و مناطق بکر کوهستانی طبیعی ، بادام زارها  و داشتن روستاهایی چون  ایور و طرق معروف به ماسوله خراسان به عنوان قطب گردشگری شهرستان و استان مطرح است .

صنایع دستی و گردشگری گردشگری مسافران قطب گردشگری گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر