کد خبر: 777956 A

در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید؛

استان البرز گفت: در راستای تحقق شعار سال مبنی بر رونق تولید، لکه صنعتی داشلیجه منطقه زیبادشت را نیز ساماندهی کرده و به طور قطع بستر لازم را برای ایجاد اشتغال بیشتر فراهم خواهیم کرد.

به‌گزارش ایلنا، عزیزاله شهبازی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به اینکه لکه صنعتی داشلیجه منطقه زیبادشت فردیس، 40 هکتار مساحت با 57 واحد تولیدی دارد، افزود: واحدهای مستقر در این لکه صنعتی با موانعی مواجه هستند که برای رسیدگی به آنها بازدید میدانی از این منطقه صورت گرفت.

وی ادامه داد: با تبدیل لکه صنعتی داشلیجه به ناحیه صنعتی، واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در این ناحیه می توانند از امکانات، تسهیلات و... برای پیشبرد امور خود در راستای توسعه تولید و اشتغال بهره برداری کنند.

شهبازی گفت: علیرغم پیگیری هایی که در ادوار گذشته صورت گرفته بود تاکنون اقدام موثری در جهت حل مشکلات این لکه صنعتی صورت نگرفته بنابراین امروز همراه با اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با حضور در منطقه به بررسی وضعیت آن پرداختیم.

وی افزود: مشکلاتی شامل اختلافات منطقه ای، روشنایی، نخاله، آسفالت و... نیز طرح شد که بر این اساس مقرر شد متولی این لکه صنعتی ظرف یک هفته مشخص شود و یکی از شهرستان ها ساماندهی آن را بر عهده گیرد، در موضوع روشنایی نیز شرکت برق منطقه ای موظف شد ظرف یک ماه مشکل را برطرف کند.

استاندار البرز اضافه کرد: مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی البرز نیز مامور پیگیری تبدیل این لکه به ناحیه صنعتی شدند.

وی گفت: شهرداری های مرتبط با لکه صنعتی داشلیجه با همراهی اداره کل حفاظت از محیط زیست استان مکلف به ساماندهی زباله و نخاله های موجود در این منطقه شدند.

شهبازی افزود: از اعتباراتی که در اختیار داریم برای ساماندهی این لکه صنعتی اختصاص خواهیم داد ولی شرکت شهرک های صنعتی نیز باید از اعتبارات خود در این راستا استفاده کند.

وی عنوان کرد: به پشتوانه همت، اتحاد و انسجام مجموعه استان در راستای تحقق شعار سال مبنی بر رونق تولید این لکه صنعتی را نیز ساماندهی کرده و به طور قطع بستر لازم را برای ایجاد اشتغال بیشتر فراهم خواهیم کرد.

استاندار البرز به دنبال چرایی عدم تحقق وعده های گذشتگان نیستیم چراکه بر این باور هستیم تمام توان خود را بکار گرفته اند، گفت: عمر مسئولیت ها کوتاه است و بنابراین بویژه در شرایط کنونی باید درصدد اقدامات اجرایی و عملیاتی در جهت ارتقا رفاه آرامش مردم باشیم تا وعده عمل نشده ای برای آیندگان به یادگار نگذاریم.

وی افزود: مصوبات این نشست قابلیت اجرایی و عملیاتی دارد از این رو به جد پیگیر به سرانجام رسیدن امور محوله هستیم.

شهبازی در ادامه گفت: اکنون البرز روی ریل توسعه و پیشرفت و شکوفایی اقتصادی قرار دارد و افتتاح شهرک دارویی برکت با 7 هزار نفر اشتغال، آغاز عملیات اجرایی اولین شهرک گلخانه ای استان با 700 اشتغال، ایجاد پست 400 کیلوولتی برق، اجرای گازرسانی به مناطق مسکونی و صنعتی، تخصیص آب و پساب برای واحدهای صنعتی، تبدیل لکه های صنعتی به شهرک و ناحیه صنعتی و... بخشی از اقدامات هفته های اخیر این استان در این راستا بوده است.

وی افزود: برنامه‌محور، متحد و منسجم اهداف توسعه‌ای استان را بر مدار بهره برداری از توان بخش خصوصی و ایجاد بسترها و زیرساخت های لازم برای مشارکت های مردمی و جلب توجه مسئولان ملی گام بر می داریم.

استاندار البرز جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر