کد خبر: 777781 A

در خراسان رضوی رخ داد؛

مرد 48 ساله‌ای در درگیری دو همسایه با اسلحه وینچستر در مشهد به قتل رسید.

به گزارش ایلنا، ماجرای این نزاع مرگبار ظهر روز گذشته در خیابان طبرسی ۵۱ مشهد هنگامی آغاز شد که کودک ۱۱ ساله‌ای وارد حیاط منزل‌شان شد و به برادرش گفت: کودک همسایه او را کتک زده است؟!
 
جوان ۲۹ ساله با شنیدن حرف‌های برادر کوچکش ناگهان از کوره در رفت و با چهره‌ای عصبانی به داخل کوچه رفت. تعدادی از اهالی محل داخل کوچه بودند که «امید» چاقوی تیزش را بیرون آورد تا پدر کودک طرف مقابل را تهدید کند، اما در این میان مرد ۴۸ ساله چاقو را از دست وی گرفت و مدعی شد که باید به پلیس ۱۱۰ زنگ بزنم که چرا در محل چاقوکشی کرده‌ای.
 
گزارش‌ها حاکی است ماجرای این نزاع تا آن جا پیش رفت که جوان ۲۹ ساله به خانه آمد و با گذاشتن اسلحه وینچستر زیر صندلی ۲۰۶ و به اتفاق دو تن از دوستانش دوباره به محل نزاع بازگشت.
 
او تلاش کرد تا چاقویش را پس بگیرد، اما باز هم موفق نشد تا این که ناگهان اسلحه را از داخل خودرو برداشت و گلوله‌ای به طرف همسایه ۴۸ ساله اش شلیک کرد.
 
با اصابت گلوله بر پیکر مرد همسایه، او خون آلود نقش بر زمین شد و بدین ترتیب اهالی محل با اورژانس تماس گرفتند، اما وقتی مجروح این حادثه به مرکز درمانی رسید که تلاش پزشکان برای نجات وی بی نتیجه ماند و این مرد ۴۸ ساله بر اثر عوارض ناشی از اصابت گلوله آلوده به خشم، جان سپرد.
 

قتل1

 
بنابر گزارش ها، با اعلام این ماجرا به قاضی ویژه قتل عمد، بلافاصله قاضی کاظم میرزایی، عازم بیمارستان شهید هاشمی نژاد شد و به تحقیق در این باره پرداخت.
 
از سوی دیگر نیز قاضی باتجربه شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب دستورات ویژه‌ای را برای دستگیری متهم فراری صادر کرد تا این که کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با همکاری اداره اطلاعات جنایی، موفق شدند عامل این جنایت را در تنگنای اطلاعاتی و محاصره نامحسوس قرار دهند.
 

قتل2


 ساعتی بعد متهم فراری که هیچ راه گریزی نداشت تصمیم گرفت تا خود را تسلیم قانون کند که حلقه‌های پولادین کارآگاهان بر دستانش گره خورد.
 
این جوان ۲۸ ساله که امید نام دارد عصر روز گذشته در پلیس آگاهی خراسان رضوی توسط قاضی میرزایی مورد بازجویی‌های تخصصی قرار گرفت و گفت: وقتی برادرم با سر و وضع خاکی به خانه آمد و گفت مرا کتک زده‌اند، خیلی عصبانی شدم و نزد پدر آن کودک رفتم، ولی او مشتی به دماغم کوبید و چاقویم را گرفت. وقتی مادرم را فرستادم تا چاقو را بگیرد او آن را پس نداد. به همین دلیل خودم نزد او رفتم که گفت: باید ۱۱۰ بیاید تا بفهمیم چرا چاقوکشی می‌کنی.
 
من هم که دیگر از شدت عصبانیت نمی‌توانستم خودم را کنترل کنم، اسلحه وینچستر را برداشتم و شلیک کردم که گلوله به او خورد، ولی دوستم نگذاشت گلوله دیگری شلیک کنم به همین خاطر از محل گریختم.
 
شایان ذکر است، تحقیقات بیشتر در این باره توسط کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با نظارت سرهنگ غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی آگاهی) ادامه دارد.

چاقوکشی خراسان رضوی خودرو قتل مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر