کد خبر: 777544 A

رئیس کل دادگستری قزوین:

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: دستگاه قضایی استان با هیچ شخص و گروهی عهد اخوت نبسته است و در مسیر مبارزه با فساد بدون واهمه و ترس عمل می کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی دادگستری قزوین، حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی در دیدار مردمی مسئولان قضائی استان با مردم قزوین گفت: نخواهیم گذاشت فشارهای سیاسی عده‌ای خواص بر تصمیمات قضائی اثرگذار باشد.

حجت الاسلام قدرتی افزود: دستگاه قضائی استان برخورد با مدیران متخلف و مفاسد اقتصادی را با جدیت آغاز کرده و از سال گذشته ده‌ها پرونده در استان تشکیل شده است.

این مسئول گفت: مدیران متخلف باید پاسخگوی تخلفات، جرایم و دست اندازی‌های خود به بیت المال و حقوق مردم باشند و رسیدگی جدی به این موضوع مطالبه مردم از دستگاه قضا است.

وی با بیان اینکه همه باید تلاش کنیم تا گلوگاه‌های فساد شناسایی شود، اضافه کرد: دستگاه قضا در بحث مبارزه با فساد با نگاه پیشگیرانه وارد شده است و با همین نگاه، نظارت‌های دستگاه قضائی به خصوص بر شوراهای تصمیم گیر و تصمیم ساز در حوزه‌های مختلف تشدید می‌شود.

رئیس شورای مسئولان قضائی استان در ادامه گفت: در سال ۹۶ حدود ۲۸۰ هزار پرونده به دستگاه قضائی استان وارد شد و این تعداد در سال گذشته به ۳۲۰ هزار پرونده رسید که افزایش ۱۲ درصدی را شاهد هستیم و این موضوع زیبنده استان قزوین نیست.

 

استان قزوین حقوق دستگاه قضایی مفاسد اقتصادی دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر