کد خبر: 777531 A

غفور قاسمپور:

معاون استاندارالبرز و فرماندار ویژه شهرستان کرج با تأکید بر ضرورت ساماندهی مناطق حاشیه نشین کلانشهر کرج به عنوان اصلی ترین کانون های شیوع اعتیاد گفت: یکی از مصوبات شورای اجتماعی کشور به موضوع ساماندهی مناطق حاشیه نشین این کلانشهر اختصاص داشته است و با اجرای کامل این سیاست در راستای آگاهی بخشی و آموزش های تخصصی ویژه ساکنان این مناطق، می توان طرح واکسیناسیون و پیشگیری از سقوط به ورطه اعتیاد را در این شهرستان به اجرا رساند.

به گزارش ایلنا، غفور قاسم پور  با اشاره به اینکه یکم تا هفتم تیرماه به عنوان «هفته مبارزه با مواد مخدر» نامگذاری شده است، اظهار داشت: برای مبارزه با مواد مخدر باید عینی و ملموس برای ساماندهی کانون های شیوع مواد مخدر برنامه ریزی کرد.

وی با اشاره به وجود  12 سکونتگاه غیر رسمی در استان البرز که بخشی از آن در کلانشهر کرج واقع شده اند، افزود: باید برای این مناطق با رویکرد پیشگیرانه سیاست گذاری و فرهنگسازی کرد و تا زمانی که با آگاهی بخشی؛ ساکنان و به ویژه نوجوانان و جوانان این مناطق در معرض آسیب، نسبت به آثار سوء مواد مخدر آگاه نشوند، واکسیناسیون ها و طرح های پیشگیری نیز پاسخگوی این درد مهلک نخواهد بود.
معاون استاندارالبرز تصریح کرد: طرح ساماندهی مناطق حاشیه نشین کرج  را که از مصوبات شورای اجتماعی کشور و  از تاکیدات جناب آقای شهبازی استاندار البرز است، در دستور کار اجرایی شدن قرار خواهیم داد تا بدور از هر گونه شعار زدگی در این زمینه به صورت عملیاتی و میدانی برای بهبود زخم کهنه این مناطق راه علاج بازکنیم.
وی افزود: برنامه ریزی برای توانمندسازی و بهبود شرایط اشتغال ساکنان و برگزاری کارگاه های آموزشی در این مناطق نیز تاثیر بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه معضل اعتیاد خواهد داشت.
معاون استاندار البرز همچنین برگزاری برنامه های متعدد آموزشی ویژه دانش آموزان در مدارس را از جمله راهکارهای مهم در جهت آگاه سازی نسل آینده و جوانان فردای جامعه عنوان کرد. 

قاسم پور در ادامه با اشاره بر ضرورت تسریع در تکمیل اردوگاه ماده 16 در شهرستان کرج تصریح کرد: بدنبال احیای فوری کمپ ماده 16 در شهرستان هستیم و به زودی با توجه به تأکیدات ویژه مدیریت عالی استان آن را راه اندازی خواهیم کرد.

 

فرماندار شهرستان کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر