کد خبر: 777082 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

رئیس سازمان تعاون روستایی تربت حیدریه از خرید خرید تضمینی گندم کیلویی یک هزار و هفتصد و چهل تومان توسط تعاون روستایی خبرداد.

نسرین شیبانی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در تربت حیدریه، اظهار کرد: نخستین محصولی که امسال سازمان تعاون روستایی در سطح کشور از کشاورزان با قیمت 1740 تومان خریداری می‌کند، گندم است که بصورت نقدی و بلافاصله به حساب کشاورزان واریز می‌شود.

وی افزود: با توجه به شرایط اعلام شده برای خرید تضمینی گندم، انتظار می رود میزان کاشت و برداشت گندم افزایش یابد.

شیبانی از کشاورزان خواست دسترنج گندم خود را به مراکز خرید تضمینی  مکان مشخص  های تعاون روستایی شهرستان تحویل دهند و از فروش به دلالان که بدون ضمانت هستند خودداری کنند تا از قاچاق گندم جلوگیری شود.

وی  افزود: در قالب این تشکل ها، یکپارچه سازی زمین های کشاورزی اتفاق می افتد و از خرد و قطعه قطعه شدن زمین ها جلوگیری می شود و امکان انتقال تکنولوژی نیز فراهم می شود.

رئیس اداره تعاون روستایی تربت حیدریه  گفت: تشکل‌ های تحت پوشش اداره تعاون روستایی این شهرستان تاکنون اقدام به خرید ۴۰ تن گندم از پیمانکاران کرده اند. 

وی افزود: دو انبار خرید تضمینی گندم  که انبار تولید تعاونی کدکن با ظرفیت 4تن گندم که از پیمانکاران خریداری شده و در انبار اتحادیه روستایی انباشته شده است وهر ساله شرکت تعاونی روستایی با برخی کشاورزان و تشکل ها قراردادهایی برای تولید بذر منعقد می کند.

رئیس اداره تعاون روستایی تربت حیدریه از خرید 18 هزار تن گندم تضمینی هم خبر داد و اظهار داشت: خرید گندم تضمینی کشاورزان کشاورزان خرده مالک رو ستاهای نسر ، سربالا وکدکن بیشتر است و پیش بینی می‌شود، 32 هزار تن گندم از پیمانکاران خریداری شود.

وی پیش بینی کرد، امسال بیش از 8 هزار تن گندم بذری ، 6 هزار تن گندم مصرفی کشاورزی و 18 هزارتن هم به در مراکز خرید تحویل داده شود .

وی تاکید کرد: برای نخستین بار درشهرستان تربت حیدریه جهت خرید بورس انبار امیدان رخ و انبار شرکت سنلبه رخ در بورس تائید شده و ظرفیت این انبارها 2 هزارتن است .

شیبانی گفت : پیش بینی می شود 21 هزار تن جو و550 تن کلزا  در شهرستان برداشت  شود 

وی همچنین خرید توافقی محصولات سال کشاورزی سال جاری را شامل 198 تن کنسانتره ، 315 تن جو ، 61 تن ذرت دانه ای ، 512 تن سبوس ، 506 تن خوراک دام خبرداد.

خوراک قاچاق گندم برداشت گندم گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر