کد خبر: 777010 A

معاون استاندار قزوین عنوان کرد:

معاون سیاسی- امنیتی استاندار قزوین گفت: بررسی‌ها و گزارش های میدانی نشان دهنده کاهش 20 درصدی تعدیل نیرو در استان است.

به گزار‌ش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، منوچهر حبیبی در دیدار با احزاب و تشکل‌های خانه کارگری استان که در سالن جلسات معاونت سیاسی استانداری قزوین برگزار شد، بیان کرد: تشکل خانه کارگری مجموعه بزرگی از خانواده کارگری استان است و مشکلات این حوزه باید به سرعت و با جدیت پیگیری شود.

وی گفت: جامعه کارگری قشر زحمتکش و سربازان خط تولید بوده و مجموعه کار و کارگر و خانه کارگر شبیه مثلثی است که موجب رونق تولید می شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار صحت اشاره به دغدغه های قشر کارگری اظهار کرد: یکی از دغدغه های این قشر امنیت شغلی است که تلاش همه باید پایداری این امنیت برای قشر کارگر باشد و در این مسیر, تشکل ها و خانه کارگری موجب ایجاد امنیت در جامعه کارگری می شود.

حبیبی ادامه داد: امنیت شغلی جزو اولویت‌های ما بوده و بر اساس پیگیری‌های انجام شده در بحث حل مشکلات واحدهای تولیدی, در دو ماه ابتدای سالجاری, میزان تعدیل نیرو در واحدهای تولیدی نسبت به سال قبل کمتر بوده و بررسی‌ها و گزارش‌های میدانی نشان دهنده کاهش 20 درصدی تعدیل نیرو در استان است.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری جلسات اقتصادی استان افزود: یکی از مهمترین جلسات اقتصادی استان, جلسات کار و تولید است و در این مسیر دستگاه قضا نیز پیگیر امور است.

معاون سیاسی استاندار با مهم خواندن بحث درمان کارگران تصریح کرد: بحث درمان باید با حساسیت و جدیت دنبال شود و هر راهکاری برای بهبود و پیشگیری از اتفاقات بحث درمان کارگران انجام شود.

حبیبی با اشاره به مصوبات جلسه اضافه کرد: بحث مدیران بازنشسته و بکارگیری مجدد آنها در دستگاهها, پیگیری می شود.

وی گفت: ثبات مدیریت واحدهای تولیدی اهمیت بالایی دارد و نباید نگرانی های حوزه مدیریت به جامعه کارگری منتقل شود.

معاون سیاسی استاندار ایجاد مکان مناسب جهت اجتماع کارگران در مراسم‌ها و ایجاد شورای نظارت بر بیمارستان رحیمیان الوند را از اولویت های رسیدگی به مشکلات جامعه کارگری دانست.

حبیبی در ادامه بیان کرد: در بحث توجه به مهارت, مدیران واحدهای تولیدی گله مند بوده و لازم است تا کارگران آموزش لازم در زمینه فنی و تخصصی, مهارت افزایی کنند.

وی با اشاره به مصوبات جلسه اظهار کرد: بکارگیری مجدد مدیران بازنشسته در دستگا‌ه‌ها و قانون حمایت از صنایع مورد پیگیری جدی قرار گیرد.

حبیبی گفت: نباید نگرانی مدیریت به جامعه کارگری منتقل شود همچنین مکان مناسب جهت اجتماع کارگران و شورای نظارت بر بیمارستان رحیمیان در دستور کار ما قرار دارد.

جامعه خانواده امنیت کار و کارگر مشکلات واحدهای تولیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر