کد خبر: 776983 A

مدیرکل بنیاد خراسان جنوبی وعده داد؛

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی در جلسه کمیته راهبردی مسکن محرومین در استان ضمن دعوت از مردم در مشارکت برای احداث مسکن محرومان گفت: اجازه نمی‌دهیم دستگاهی سلیقه‌ای و بر حسب تصمیمات شخصی برخورد کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید کمال‌الدین میرجعفریان ضمن گلایه از برخی بانک‌ها در شهرستان‌ها که مردم را منتظر می‌گذرانند و سنگ اندازی می‌کنند اظهار داشت: بانک‌های ملی، سپه، صادرات و مسکن همراهی خوبی داشتند اما دو بانک تجارت و ملت بنا به گفته مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب در استان به خوبی همراهی نداشته و مردم منتظر می‌مانند.

وی افزود: اگر قانون در جایی بیان شده تضمین گرفته شود ما اصرار به خلاف قانون نمی‌کنیم اما درآنجا هم باید رعایت حال محرومان شود و باید کمک شود ولی زمانی که دولت تضمین بازپرداخت وام را نموده نباید با برخوردهای سلیقه ای مدیر یک شعبه در شهرستان متقاضیان را درگیر ضامن کنیم .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: تنها با گفتن مشکلات دردی دوا نمی‌شود باید ساخت بناها را در دستور کار قرار دهیم و عملیاتی وارد شویم.

میرجعفریان افزود: اجازه نمی‌دهیم دستگاهی سلیقه‌ای و بر حسب تصمیمات شخصی برخورد کند و این آخرین تذکر ما به بانک ها است و باید شفاف صحبت کنند و تکلیف مشخص شود.

وی گفت: در جلسه بعدی گزارش بانکها باید حاکی از راه افتادن روال کار مردم باشد و آخرین باری است که بانکها ایراداتی دارند در غیر این صورت به استاندار گزارش می‌دهیم و اگر به جایی رسیدیم که حقوق مردم تضییع شود شوخی نداریم و به صورت جدی برخورد می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: مردم هم باید پای کار بیایند و این بهترین زمان است که منزلی مستحکم برای خود احداث کنند و باید شرایط استفاده از این ظرفیت به مردم اطلاع رسانی شود و همه برای داشتن خانه ای ایمن باید از این فرصت استفاده کنند و به بنیاد مسکن و کمیته امداد مراجعه نمایند.

مدیرکل بنیاد خراسان جنوبی هم در این جلسه گفت: قرار است ۱۰ هزار واحد مسکونی محرومان در ۴۲۱ روستا و۱۴ شهر زیر ۲۵ هزار جمعیت استان احداث شود.

علی‌اصغر آسمانی‌مقدم با بیان مطلب فوق اظهار داشت: از مهم‌ترین پروژه‌های حال حاضر استان طرح احداث 10 هزار واحد محرومان است که اگر این طرح در استان اجرا شود حداقل بالغ بر 600 میلیارد پول نقد نیاز دارد و در بحث اشتغالزایی و تولید مسکن تحول بزرگی برای استان خواهد بود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی گفت: تعداد شهرها و روستاهایی که برای این طرح شناسایی  بررسی و ارزیابی شده 421 روستا و 14 شهر زیر 25 هزار جمعیت است که 4 هزار و 960 خانوار نیازمند مسکن شناسایی شده،  3 هزار و 914  خانوار فرم تکمیل کرده و 2 هزار و 683 خانوار در شعب مسکن تشکیل پرونده داده و 911 متقاضی به بانکها معرفی شدند.

خراسان جنوبی مسکن مهر مسکن محرومان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر