کد خبر: 776186 A

کارشناسی سازمان هواشناسی خبرداد:

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: طی هفته جاری با افزایش دما در کشور رو به رو خواهیم بود.

به گزارش ایلنا، امیر حسین نقشینه گفت: طی هفته جاری با افزایش دما در کشور رو به رو هستیم و در مناطق جنوب غرب و غرب کشور افزایش دما محسوس‌تر است.
 
نقشینه افزود: این افزایش دما برای اهواز به ۵۰ درجه خواهد رسید، اردبیل ۳۰، تبریز ۳۶ درجه، تهران ۴۱، زنجان ۳۶، سنندج ۴۰، قم ۴۲ ، همدان ۳۷، یاسوج ۳۸ و یزد به ۴۲ درجه خواهد رسید. به طور میانگین دمای هوای کشور حدود ۶ درجه گرمتر خواهد شد.
 
وی ادامه داد: این افزایش دما فقط برای ایران نیست و در اروپا هم شاهد این افزایش دما خواهیم بود.
 
این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه افزود: طی این هفته با بارندگی اغلب در بعد از ظهر‌ها و اوایل شب نیز مواجه خواهیم شد.  برای امشب شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان با بارندگی مواجه خواهند شد.
 
وی در ادامه بیان کرد: برای فردا بعد از ظهر و فردا شب ارتفاعات البرز شرقی شامل استان های گلستان، شرق مازندران و سمنان شامل بارندگی خواهند شد.
 
وی در ادامه درباره وضعیت هوای تهران گفت: برای امشب تهران ارتفاعات شرق منطقه فیروزکوه احتمال رگبار خفیف همراه با رعد و برق برای امشب وجود دارد.
 
نقشینه در ادامه گفت: باد شدید برای شمال شرق، جنوب شرق و شرق کشور تا اواسط هفته نیز خواهیم داشت به ویژه منطقه زابل که پیش بینی احتمال طوفان هم داشته ایم. طوفان گرد و خاک در زابل در سیستان و بلوچستان می تواند باعث ایجاد اختلال در جاده های مواصلاتی شود و کاهش دید و کاهش کیفیت هوا را داشته باشیم هم برای شرق کرمان هم برای خراسان جنوبی و هم برای سیستان و بلوچستان احتمال طوفان وجود دارد.
 
این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه بیان کرد: استان سمنان، قم، اصفهان، یزد، تهران، قزوین، البرز و استان مرکزی هم در بعضی ساعات با وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک پیش بینی می شود.
 
نقشینه افزود: احتمال افزایش وقوع آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع برای این هفته برای زاگرس، مراتع زاگرس، مراتع البرز وجود دارد که باید تمهیدات لازم به عمل بیاید.

آتش سوزی جنگل سازمان هواشناسی یزد اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر