کد خبر: 775804 A

با حضور استاندار البرز صورت گرفت؛

با حضور استاندار البرز کلنگ شهرک گلخانه ای چوپان آباد در شهرستان نظرآباد به زمین خورد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در این مراسم که صبح پنجشنبه با حضور عزیزاله شهبازی استاندار البرز، برگزار شد، عملیات احداث شهرک گلخانه ای سپهر (چوپان آباد) به طور رسمی آغاز شد.

این شهرک 50 هکتار وسعت دارد و برای ساخت آن  839 میلیارد ریال اعتبار، پیش بینی شده است.

عزیزاله شهبازی، استاندار البرز در این مراسم، گفت: این شهرک گلخانه ای طبق توافق با وزارت کشور با حضور نیروهای متخصص فعالیت خود را آغاز و 700 اشتغال زایی به همراه دارد.

وی افزود: با راه اندازی پروژه که توسط بخش خصوصی تامین اعتبار می شود، تولید 10 برابر افزایش خواهد یافت تاکنون 9 میلیارد تومان صرف هزینه داشته است.

شهبازی با اشاره به تولید روزانه 13 و نیم تن محصولات در این شهرک گلخانه ای, ادامه داد: انتظار می رود افزایش تولیدات با ارتقاء کیفیت همراه باشد لذا این مجموعه برای رونق اقتصادی و استفاده از ظرفیت های موجود استان کلنگ زنی می شود.

وی گفت: این گلخانه با توجه به شرایط فعلی مصرف آب در کشود صرفه جویی 70 درصدی در مصرف آب را خواهد داشت.

شهبازی با عنوان اینکه استان البرز با اشاره به وجود شرایط سخت اقتصادی، این استان پتانسیل زیادی دارد، حضور سرمایه گذاران در این استان را در بهبود شرایط موثر دانست و اذعان داشت: داشته های استان موجب شد تا نگاه مسئولان ارشد کشور به این استان ارتقاء پیدا کند.

در پایان این مراسم، کلنگ زنی احداث شهرک گلخانه ای شهرستان نظر آباد توسط استاندار البرز زده شد.

شهبازی همچنین همزمان با هفته جهاد کشاورزی با حضور درشهرستان نظرآباد و بخش نجم آباد از یک گلخانه پرورش صیفی جات بازدید بعمل آورد. 

در این گلخانه تمامی امور به صورت پیشرفته و با بهره گیری به علوم روز کشاورزی دنیا انجام می شود.

استاندار البرز شهرستان نظرآباد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر