کد خبر: 775640 A

رئیس پلیس آگاهی استان البرز، گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان، ربایندگان صاحب یک دفتراملاکی که به قصد اجاره خانه او را ربوده و با اقدام به ضرب و شتم، وی را وادار به امضا اسناد ملکی کرده بودند، شناسایی و یکی از آنها دستگیر شد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ محمد نادربیگی، گفت: در پی مراجعه صاحب یک املاکی به کلانتری 30 اسلام آباد مبنی بر آدم ربایی و ضرب و شتم وی از سوی سرنشینان یک دستگاه خودرو سمند، شاکی به همراه پرونده مقدماتی برای شناسایی آدم ربایان  به پلیس آگاهی استان ارجاع شد.

این مقام انتظامی گفت: در تحقیقات اولیه از شاکی محرز شد که وی دارای دفتر املاک است که در ساعت 21 شب گذشته فردی با خودرو سمند به دفتر وی مراجعه و درخواست اجاره یک واحد آپارتمان را در یکی از محله های کرج میکند و به همراه وی برای بازدید آپارتمان اقدام می کنند و در بین مسیر 2 نفر دیگر که گویا از قبل با وی هماهنگ بودند سوار خودرو آنها می شوند.

وی ادامه داد: پس از طی مسیری سرنشینان خودرو، دست و پای صاحب املاکی را بسته و پس از ضرب و شتم با ارعاب و زور از او می خواهند تا پای چند کاغذ سفید را امضا و اثر انگشت بزند و در نهایت مبلغ 380 هزار تومان و گوشی تلفن همراه او را نیز به سرقت برده و با دست های بسته در جاده کرج - چالوس رها می کنند.

این مقام انتظامی، گفت: با توجه به اظهارات شاکی موضوع به صورت ویژه در دستور کار اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی قرار گرفت و کارآگاهان با مراجعه به محل آدم ربایی و انجام تحقیقات میدانی مطلع شدند که خودرو سمند مورد نظر، چندین ساعت قبل از آدم ربایی در محل تردد داشته که بلافاصله هویت مالک آن شناسایی شد.

سرهنگ نادربیگی افزود: با تلاش کارآگاهان، راننده خودرو سمند در محمدشهر کرج دستگیر و خودرو وی نیز توقیف شد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی در ابتدا منکر آدم ربایی شد اما در مواجهه با اسناد و مدارک موجود به جرم خود اعتراف کرده و گفت که 2 نفر از آشنایان وی با این ادعا که شاکی معتاد است و قصد بردن وی به کمپ ترک اعتیاد را دارد از او می خواهند با خودرو شخصیاش به صورت دربست در اختیار آنها باشد  و در بین راه با او قرار میگذارند که پس از سوار شدن به خودرو و اقدام به ضرب و شتم فرد ربوده شده، متوجه می شود که به او دروغ گفته اند و هدفشان وادار کردن صاحب املاکی برای گرفتن امضا به قصد جابه جایی اسناد ملکی است.

وی با بیان اینکه متهم برای تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر متهمان در اختیار پلیس آگاهی قرار دارد، گفت: نتیجه اقدامات بعدی متعاقبا اعلام خواهد شد.

به گفته سرهنگ نادربیگی یکی از متهمان تحت تعقیب دارای سابقه آدم ربایی است که به این شیوه قبلا نیز اقدام کرده و مدتی را در زندان به سر برده است.

 

سرهنگ نادربیگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر