کد خبر: 775581 A

در راستای رونق تولید صورت گرفت؛

نمایشگاه ابتکارات و نوآورانه‌های بانوان با عنوان «سرای خاتون» به همت مرکز امور بانوان آستان قدس رضوی گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، این نمایشگاه در راستای«رونق تولید و ترویج  زندگی اسلامی» و با محورهای هنر و صنایع دستی، پوشاک، بهداشت، سلامت و تغذیه سالم و محصولات فرهنگی در باغ اردوگاه خاتون دایر شده است.

 الهام تقوی، مجری طرح سرای خاتون در خصوص چگونگی تشکیل این نمایشگاه و اهداف آن گفت: نمایشگاه «سرای خاتون» یک ایده استارتاپی است که طی جشنواره نوآوری که در سال گذشته به همت مرکز امور بانوان آستان قدس رضوی در باغ خاتون برگزار شد، مورد حمایت قرار گرفت و  در حال حاضر با مشارکت تیم سرای خاتون در حال برگزاری است.

وی ابراز کرد: پیش از برگزاری این نمایشگاه طرح‌های نوآورانه و همچنین سلامت روح و جسم غرفه‌داران توسط تیمی مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.

تقوی برگزاری کلاس‌های آموزشی با محوریت خلاقیت و بازاریابی ایرانی -اسلامی و همچنین بحث احکام خرید و فروش  ویزه غرفه داران را از برنامه‌های محوری تیم سرای خاتون برشمرد و گفت: این کلاس‌های آموزشی پیش از برگزاری نمایشگاه حاضر ویژه غرفه‌داران برگزار شد.

وی در ادامه به اهداف راه‌اندازی نمایشگاه «سرای خاتون» اشاره و تصریح کرد: ترویج کسب و کار حلال و رعایت احکام خرید و فروش در بحث بازار، ارائه عرضه تولیدات بانوان بویژه محصولات خانگی با تناسب فرهنگ ایرانی- اسلامی و همچنین تربیت فرهنگی خرید، از جمله اهدافی است که در راستای برپایی این نمایشگاه به آن توجه شده است.

این مقام مسئول بیان کرد: ما به دنبال این هستیم که زنان در کانون خانواده علاوه بر جایگاه مادری و همسری خود، در جریان اقتصاد مقاومتی نیز نقش ارزنده‌ای داشته باشند؛ همچنین تلاش داریم سبک زندگی سالم را به جای سبک زندگی غربی رواج دهیم. 

وی افزود: در این نمایشگاه و در غرفه ویژه محصولات غذایی سعی شده است از مواد غذایی کاملا سالم و ارگانیک و بدون مواد نگهدارنده استفاده شود.

تقوی به اختصاص غرفه‌ای ویژه سیل‌زدگان استان گلستان در این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: آستان قدس رضوی در راستای کمک به مردم مناطق سیل‌زده، غرفه‌ای را در محل این نمایشگاه به فروش محصولات و صنایع دستی سیل زدگان استان گلستان اختصاص داده است.

وی عنوان کرد: این نمایشگاه در باغ اردوگاه خاتون واقع در تقاطع خیام و بلوار توس از ساعت 16 الی 21 دایر است و عموم بانوان می‌توانند به صورت رایگان از این نمایشگاه بازدید کنند.

آستان قدس رضوی خانواده زنان کسب و کار مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر