کد خبر: 775519 A

مدیرکل راهداری آذربایجان غربی:

با تاکیدات وزیر راه و شهرسازی و پیگیری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی مطالبه رانندگان و صاحبان کالا برای رفع مشکل صفوف انتظار ناوگان ترانزیتی در پایانه مرزی بازرگان محقق شد.

به گزارش ایلنا از ارومیه، شکری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی، گفت: پایانه مرزی بازرگان همواره در رتبه های برتر مهمترین و فعال ترین پایانه های مرزی زمینی کشور در زمینه ترانزیت، صادرات و واردات قرار دارد.

وی افزود: این امر از اهمیت پایانه مرزی بازرگان حکایت دارد بطوریکه سال گذشته شاهد ورود بیش از ۳۲۰۰ دستگاه کامیون ترانزیتی حامل کالا و خروج بیش از ۱۸ هزار دستگاه کامیون ترانزیتی حامل کالا از این پایانه مرزی بودیم.

شکری یادآور شد: تردد بیش از ده هزار اتوبوس مسافری از این پایانه مرزی و همچنین صادرات نزدیک به دو میلیون تن کالا و واردات بالغ بر یک میلیون تن کالا از مرز بازرگان نشان از جایگاه ویژه آن در اقتصاد و حمل و نقل بین الملل است .

شکری ادامه داد: به همین جهت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در کنار تمامی برنامه‌های توسعه ای در پایانه های مرزی برای توسعه و بهبود زیرساخت ها در پایانه مرزی بازرگان اهتمام ویژه‌ای دارد و تغییرات در حال انجام در سالن تجاری این پایانه مرزی با هدف تسهیل تردد و راحتی رانندگان موید این امر است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: قسمتی از این موضوع می‌تواند با مناسب و‌تعدیل کردن عوارض متقابل از مرز پلدشت و صنم بلاغی در طرف جمهوری نخجوان به عنوان مرز جایگزین و‌کمکی حل شود که هم‌ اکنون روزانه ۷۰تا ۱۰۰کامیون ترانزیتی و دو جانبه از این طریق تردد می‌کنند از طرفی ادارات و ‌نهادهای متعددی در مرز مستقر هستند.

شکری همچنین اذعان داشت: از مشاورانی که آشنایی کافی با مسائل گمرکی و قوانین حمل و نقل بین المللی و کالا دارند برای ارائه راهکار تسهیل و روانسازی ترددهای مرزی برای همکاری اعلام آمادگی می کنیم.

مرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر