کد خبر: 775293 A

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای قزوین گفت: سه طرح ایمن سازی راکبان موتور در سطح راه های شهری و روستایی استان از ابتدای سال جاری اجرایی شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، جبار قهاری افزود: از ابتدای امسال با هدف آموزش و ارتقای فرهنگ رانندگی و ایمنی راکبان موتور سیکلت سه طرح ارتقای راکبان موتور در تاکستان، الولک و زیاران اجرایی و حدود ۲۰۰ عدد کلاه کاسکت ایمنی نیز به راکبان موتور اهدا شده است.

به گفته وی، سال گذشته با ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قزوین یک هزار عدد کلاه ایمنی بین راکبان موتور سیکلت شهری و روستایی توزیع کرد که این انجام کار سهم قابل توجهی را در کاهش آمار تلفات و مصدومان جاده‌ای استان داشته است.

وی اضافه کرد: اجرای این طرح به منظور کاهش تلفات جانی و مالی حوادث رانندگی موتورسیکلت سواران در سطح راه‌های ارتباطی اصلی و فرعی، به ویژه در مناطق روستایی که از آمار بالایی برخوردار هستند، مورد توجه قرار دارد.

قهاری افزود: با انجام اقدامات پیشگیرانه و ارایه آموزش‌های لازم قوانین راهنمایی و رانندگی و همچنین اهدای رایگان کلاه کاسکت، در سال گذشته با وجود افزایش سطح تردد جاده‌ای، تعداد تلفات این دسته سوانح ۳۴ نفر کاهش یافت.

 

حمل و نقل راهداری و حمل و نقل جاده شهری و روستایی موتورسیکلت موتورسیکلت سواران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر