کد خبر: 774128 A

کریمی در گفت وگو با ایلنا مطرح کرد:

دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین گفت: امنیت شغلی کارگران فراموش شده است در حالی که این مهم باید لحاظ شود.

عیدعلی کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری سال رونق تولید نامگذاری شده آنچه که واحدهای صنعتی به آن فکر نمی‌کنند، همین رونق تولید است.

وی افزود: بالا و پایین رفتن ارز مشکلاتی را برای واحدهای تولیدی و صنعتی ایجاد کرده و نخستین و کوچکترین مشکلی که در واحدی ایجاد می‌شود، مدیران واحد نسبت به تعطیلی خط تولید و تعدیل نیروها و اخراج کارگران اقدام می‌کنند.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین ادامه داد: یک سِری از شرکت‌ها یا نسبت به افزایش قیمت اقدام کرده‌اند و یا اجناس را نگه داشته‌ و انبار کرده‌اند تا قیمت بهتر و بیشتر شود.

کریمی اضافه کرد: صنعت استان قزوین با نوسانات ارزی فعلا کمی رها شده و راهکار این است که ارز ثبات یابد که این مهم با سیستم نظارتی دولت باید تحقق یابد و سیستم نظارت هم باید به روز باشد.

وی خاطرنشان کرد: امنیت شغلی کارگران فراموش شده و بر اساس فرامین رهبری ارزش، احترام و امنیت شغلی کارگر باید لحاظ شود تا تولید به بازدهی مطلوب برسد.

این مسئول تصریح کرد: قیمت تولید شده برخی تولیدات مشخص نیست و هر کسی به هر قیمتی که دلش می‌خواهد تولیدات را به فروش می‌رساند.

فشار سختی‌ها را قشر حقوق‌بگیر و کارگر تحمل می‌کند

دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین افزود: فشار گرانی‌ها، سختی‌ها و مشکلات را قشر حقوق‌بگیر و کارگران تحمل می‌کند؛ کارگر دو تا سه شیفت کار می‌کند تا بتواند به حیات خود ادامه دهد.

کریمی ادامه داد: بخشی از گرانی‌ها به مردم بازمی‌گردد و با خرید انبوه موجب می‌شوند به گرانی‌ها دامن بزنند از سویی دلالان هم در افزایش قیمت‌ها و گرانی‌ها نقش دارند چرا که از سال گذشته تا امسال، قیمت اجناس مختلف سه تا پنج برابر شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به گرانی‌های موجود، سفره مردم روز به روز کوچکتر می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: همه باید تلاش کنیم تا به شعار مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولید، جامه عمل بپوشانیم تا فرمایش ایشان بر زمین نماند.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین بیان کرد: طی سه ماهه امسال در دو درصد واحدهای صنعتی استان قزوین شاهد رونق تولید بوده‌ایم این در حالی است که واحدهای تولیدی و صنعتی منتظر هستند که مشاهده کنند چه اتفاقاتی رقم می‌خورد.

کریمی افزود: با ایجاد ثبات اقتصادی می‌توان در بهبود وضعیت اقتصادی کشور گام برداشت اما در حال حاضر ثبات اقتصادی نداریم.

استان قزوین حقوق زمین مشکلات امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر