کد خبر: 774008 A

در ایلام صورت گرفت؛

فرمانده انتظامی استان ایلام از دستگیری 2 نفر در رابطه با آتش سوزی کوه "رنو" در این استان خبرداد.

به گزارش ایلنا، سردار نورعلی یاری اظهار کرد: در پی تماس‌های مردمی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، مبنی بر وقوع آتش سوزی در مزارع، مراتع و باغات در نقاط مختلف استان مأموران پلیس برای بررسی به نقاط اعلامی اعزام شدند.
 
وی افزود: گزارش مأموران اعزامی به مناطق خسارت دیده حاکی از آن است که مقدار ۲۴۷ هکتار از مزارع و محصولات کشاورزی، ۶ هکتار از مراتع طبیعی و ۱۱ قطعه از باغات دچار آتش سوزی شدند.
 
این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: این آتش‌سوزی‌ها که در ۲۴ ساعته گذشته و در نقاط مختلف استان شامل ۲۳۰ هکتار از محصولات کشاورزی (کلش) حاشیه رودخانه «سیمره»، ۱۴ هکتار از مزارع گندم و ۱۱ قطعه از باغات کشاورزان و باغداران دره شهری، ۳ هکتار از مزارع کشاورزی تحت کشت گندم در تنگه «گرمه» و ۳ هکتار از مراتع کوه رنو شهرستان ایوان و همچنین ۳ هکتار از مراتع طبیعی منطقه «هردریژ» شهرک شهید کشوری شهرستان ایلام رخ داد.
 
فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه ۲ نفر با هویت‌های معلوم در رابطه با آتش سوزی مراتع کوه رنو در شهرستان ایوان دستگیر شده‌اند، خاطرنشان کرد: پلیس با جدیت کامل و تحقیقات گسترده در جهت مشخص کردن علل و عوامل این آتش سوزی‌ها تلاش می‌کند.
 
سردار یاری در پایان با بیان اینکه جمعاً ۲۵۳ هکتار از محصولات کشاورزی، مراتع طبیعی و ۱۱ قطعه از باغات دچار آتش سوزی شدند، از مردم خواست با توجه به پوشش گیاهی مناطق مختلف استان و شغل کشاورز بودن بیشتر هم استانی‌های عزیزمان از هرگونه اقدام که مراتع و مزارع را با موضوع حریق تهدید می‌کند بپرهیزند.

آتش سوزی پوشش ایلام گندم استان ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر