کد خبر: 773545 A

شب گذشته انجام شد؛

مراسمی با مشارکت معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه 8 در گرادیان پارک بزرگ کوهسنگی در روز جمعه مورخ 24 خرداد ماه سال جاری با موضوع روز جهانی اهداکنندگان خون برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، 24 خردادماه امسال با شعار" دسترسی به خون سالم حق همه نیازمندان به خون "زمینه بیشتری را فراهم می‌کند تا بتوان همزمان با آگاهی رسانی بیشتربه مردم عزیز در رابطه با نیازمداوم به خون و فرآورده های خونی و اهمیت اهدای خون داوطلبانه و مستمر، یادآور این نکته مهم شویم که اهدای خون یکی از بارزترین معروف ها در جامعه اسلامی و سراسر خیر و برکت است.

در این مراسم که در واقع تقدیر از همه افرادی بود که به هر طریق در تامین انواع فراورده های خونی بعنوان اهداکننده خون ، مروج اهدای خون وتامین کننده امکانات و منابع ، تلاش و اهتمام داشتند تقدیر و از ورزشکارانی که به عنوان سفیران انتقال خون در تیرماه سال جاری جهت ثبت رکورد جدید با شعار خون سالم برای همگان و با حضور نماینده گینس تلاش خواهند کرد نیز معرفی شدند.

این وظیفه همه اقشار جامعه است چرا که آنان با این اقدام خویش نقش ارزنده ای در حفظ و ارتقا سلامت همه افراد ایفا مینمایند. به این منظور ، روزی به نام روز جهانی اهداکنندگان خون نامگذاری شده تا ضمن فرهنگ‌سازی و ترغیب همه اقشارجامعه به این اقدام خداپسندانه، موجب انگیزه مضاعف در اهداکنندگان گرامی خون به استمرار در این امر حیاتی است.

تامین کافی خون سالم در گرو ترویج مسئولانه ضرورت اهدای مستمر خون و نیز مشارکت روزافزون و آگاهانه افراد سالم جامعه است.

انتقال خون جامعه شهرداری فرهنگی و اجتماعی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر