کد خبر: 773489 A

فرماندار آبیک:

فرماندار شهرستان آبیک با بیان اینکه هیچ کوتاهی از سوی مسئولان مربوطه در خرید تضمینی گندم وجود ندارد، گفت: هر نوع ماشین دارای محموله گندم فاقد بارنامه در خارج از شهرستان توقیف می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، شهرام احمدپور درجلسه کار گروه هماهنگی خرید تضمینی گندم شهرستان آبیک اظهار کرد:  با توجه به اینکه تامین قوت مردم برعهده کشاورزان است و برای به ثمر رساندن محصول کشاورزان سرما، آفت و سیل و مسائل دیگر را تحمل می‌کنند تا محصول‌شان به نتیجه برسد از مسئولان درخواست می‌شود در هنگام برداشت محصول، مشکلات را بر کشاورزان تحمیل نکرده و به آنان کمک کنند.

وی با اشاره به تشکیل ستاد ویژه نظارت  بر خرید تضمینی گندم در شهرستان آبیک افزود: این ستاد موظف است در زمان برداشت و خرید گندم، ضمن رصد، روزانه گزارش را به فرمانداری ارائه دهد که چه میزان گندم، کجا و چه کسی خریداری کرده و کدام مکان دپو شده است.

فرماندار شهرستان آبیک ادامه داد: با توجه به آتش سوزیهای احتمالی، لازم است آتش نشانی شهر آبیک در آمادگی کامل باشد.

احمدپور اضافه کرد: هر ماشینی دارای بار گندم که از شهرستان آبیک خارج می‌شود باید بارنامه داشته باشد در غیر صورت، ماشین فاقد بارنامه توقیف شده و گندم در نزدیکترین سیلو تخلیه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای سوخت کمباین ها  از مسئولان مربوطه تضمینی می می‌خواهیم و لازم است برای جلوگیری از ریزش برداشت گندم مدیریت لازم صورت گیرد.

این مسئول اذعان کرد: فضای بیرونی مراکز و تعاونیهای خرید گندم و کلزا در شهرستان آبیک در زمان خرید، باید مدیریت شود  و با توجه به پربار بودن محصول گندم لازم است برنامه‌ریزی‌های لازم در خرید این محصول استراتژیک کشور، استان قزوین و شهرستان آبیک انجام شود.

فرماندار شهرستان آبیک با گلایه از عدم تعیین مرکزی برای خرید محصول جو در شهرستان آبیک از سوی سازمان پشتیبانی امور دام استان قزوین اذعان کرد: باید جلسه‌ای در این زمینه برگزار و تمهیداتی اندیشیده می شد تا جو از شهرستان آبیک خارج نشود.

سیل فرماندار شهرستان مشکلات گندم برداشت گندم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر