کد خبر: 773057 A

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی اعلام کرد ؛

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با اشاره به اجرای طرح ملی مسکن بیان کرد: پیگیر دریافت مجوزی برای تعاونی های مسکن هستیم تا زمین به تعاونی ها واگذار شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا ،مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به برنامه های وزارت راه و شهرسازی در سال جاری بیان کرد: آماده سازی زمین برای تولید مسکن از جمله برنامه های وزارت راه و شهرسازی است.

جعفری ادامه داد: آماده سازی سطح ۴۵۰ هکتاری اراضی پادگان بیرجند و اراضی ۵۰ هکتاری طبس در خراسان جنوبی در دستور کار وزارت راه و شهرسازی استان قرار دارد.

وی افزود: تاکنون هزار واحد توسط خیرین مسکن ساز در خراسان جنوبی احداث شده و افزایش ساخت ۵۰۰ واحد در شهرستان های فردوس، سرایان و طبس در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت بازآفرینی شهری و توجه به بافت فرسوده گفت: اجرای ۸۰ پروژه در این مناطق با ۳۹ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات وزارت راه و شهرسازی در سال جاری به خراسان جنوبی ابلاغ شده است.

جعفری در راستای طرح بازآفرینی شهری بیان کرد: در راستای تولید مسکن در بافت فرسوده ۳۵ میلیون تومان یارانه تسهیلات ابلاغ شده که تاکنون ۲۰ درصد تخصیص یافته است.

وی سهم خراسان جنوبی را احداث هزار و ۷۶۲ واحد دانست و گفت: در طرح بهسازی و نوسازی محلات، اولویت پرداخت تسهیلات به مجریان ذیصلاح، توسعه گران و انبوه سازان است.

وی افزود: به متقاضیان شخصی و غیر حرفه ای در بیرجند ۴۰ میلیون تومان وام ۹ درصد و ۲۰ میلیون تومان وام ۱۸ درصد و به سازندگان حرفه ای ۴۰ میلیون تومان وام ۹ درصد و ۴۰ میلیون تومان وام ۱۸ درصد پرداخت می شود.

جعفری بیان کرد: در صورتی که انبوه سازان ، مجریان ذیصلاح و توسعه گران در ساخت این مساکن از تکنولوژی جدید و فناوری نوین و کاهش مصرف انرژی استفاده کنند20میلیون تومان به تسهیلات فوق اضافه خواهد شد که در مجموع 100 میلیون تومان در مرکز استان و در سایر شهرها به مبلغ 90 میلیون تومان خواهد رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت : در بحث ودیعه مسکن تا سقف 15 میلیون تومان با سود تسهیلات 9 درصد و 7و نیم میلیون تومان هم با سود 18 درصد پرداخت خواهد شد که این مبالغ فقط برای مالکینی خواهد بود که منزلشان تخریب شود.

وی با اشاره به فرآیند اعطای تسهیلات بهسازی و نوسازی محلات هدف بازآفرینی شهری بیان کرد: ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز توسط متقاضی به شرکت عمران و مسکن سازان استان، ثبت نام در سامانه پرداخت تسهیلات بهسازی و نوسازی محلات، بررسی اسناد و مدارک توسط شرکت عمران و ارسال آنها به راه و شهرسازی از جمله این فرآیند ها است.

 

 

مسکن مهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر