کد خبر: 772939 A

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین خبر داد:

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین، از استقرار و فعالیت ۳۷ واحد تولیدی دانش بنیان در شهرکها و نواح صنعتی استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حمیدرضا خانپور در بازدید از یک واحد تولیدی دانش بنیان در شهرک صنعتی کاسپین 2( آبیک) بیان کرد: در حال حاضر 37 واحد صنعتی و تولیدی دانش بنیان و مستعد دانش بنیان در شهرکها و نواحی صنعتی استان شناسایی شده که از از این تعداد 20 واحد به عنوان شرکت دانش بنیان به ثبت رسیده و مابقی در مرحله ثبت نهایی هستند.

وی در ادامه یادآور شد : در سفر دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌ جمهور به استان و بازدید از شهرک صنعتی کاسپین قول مساعدت جهت تسریع در بررسی پرونده 17 شرکت مستعد دانش بیان را صادر کرده که به ثبت برسد.

خانپور اظهار کرد: شرکتهای دانش بنیان متقاضی زمین صنعتی در شهرکها و نواحی صنعتی می توانند از امکان پرداخت بخش نقدی ب ه میزان ده درصد و یا ده درصد بخشودگی نرخ حقوق انتفاع برخوردار وهمچنین امکان تقسیط بخش غیر نقدی آنها تا 48 ماه فراهم شده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرکهای صنعتی استان با اشاره به مشوقها و برنامه های حمایتی برای شرکتهای دانش بنیان عنوان کرد: دریافت تسهیلات و  معافیت مالیاتی، معافیت عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی، ارائه تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان جهت تبدیل ایده به محصول و اشتغال دانش آموختگان برتر فناور، حمایت از صادرات محصولات شرکتهای دانش بنیان با هدف توسعه بازار صادراتی، برنامه ریزی جهت حضور در نمایشگاههای داخلی و خارجی، برگزاری دوره های آموزشی و مهارتی بصورت رایگان و غیره از جمله برنامه های حمایتی از این شرکتها است.

خانپور تصریح کرد: میزان سرمایه گذاری واحدهای تولیدی دانش بنیان و مستعد دانش بنیان در شهرکها و  نواحی صنعتی استان  یک هزار و 500 میلیارد ریال است که زمینه اشتغال  سه هزار 840 نفر را فراهم نموده است.

 این واحدهای تولیدی در زمینه محصولات تولیدی مواد دارویی، مواد شیمیای و رزینی، سیل و یاتاقان، مقره سیلیکونی، تجهیزات آزمایشگاهی، نساجی و پوشاک ، فرآورده های  دارویی و آرایشی و بهداشتی، قطعات یدکی خودرو، فیلترهای صنعتی، فرآورده های و بسته بندی کشمش و خرما، انواع لامپ و روشنایی، تولید کننده فرو مولبیدن و نمکهای رنیوم فعالیت دارند.

 

استان قزوین حقوق خودرو شرکت شهرک های صنعتی قزوین برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر