کد خبر: 772919 A

رئیس اتاق تعاون یزد:

رئیس اتاق تعاون یزد با اشاره به مشکلات پیش روی تعاونی ها گفت: ادغام وزارت تعاون اشتباه محض بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد زاهدپناه در نشست اتاق تعاون با معاون تعاون وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: اتاق تعاون یزد در ردیف سه اتاق برتر کشور قرار دارد و با توجه به روند فعالیتی که داشته است به موفقیت دست یافته و حامی تعاونگران بوده است.

وی با بیان اینکه در بحث واگذاری‌ها جزء اولین ها بودیم ادامه داد: خوشبختانه شاهد دستاوردهای خوبی در عرصه تعاون بودیم و در طول سال های گذشته فعالیت های خود را در حوزه های مختلف با نگاه به رشد و پیشرفت تعاونی دنبال کردیم.

رئیس اتاق تعاون با اشاره به نام گذاری سال جاری به نام رونق تولید اضافه کرد: 10 اتحادیه عضو اتاق داریم و در سال گذشته نیز حدود 70 درصد عضو به اتاق افزوده شد که در حال حاضر 400 عضو داریم که فعال هستند.

وی با بیان اینکه در تامین هزینه ها مشکلاتی وجود دارد عنوان کرد: اگر قانون گذار اجازه دهد که 4 در هزار درآمدها را دریافت کنیم قطعا نیازی به هیچ کجا برای تامین مالی نخواهیم داشت.

زاهدپناه بیان داشت: به تبع اتاق تعاون ایران، کمیسیون های متعددی داشتیم اما نبود هزینه موجب شد تا برخی کمیسیون ها فعالنباشند و برخی افراد شرکت نداشته باشند از سویی برخی دیگر افراد با هزینه شخصی خود در این کمیسیون ها شرکت کردند تا استان مطرح باشد.

وی با انتقاد از بی توجهی و بی مهری های صورت گرفته نسبت به اتاق تعاون اظهار داشت: پیشتر برای حضور در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی دعوت بودیم اما مدتی است اتاق تعاون دعوت نشده و حضور ندارد همچنین از جلسات کمیته حمایت قضایی نیز حذف شدیم که دلیل این دو اتفاق برای ما روشن نیست.

رئیس اتاق تعاون یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی اقدامات انجام شده برای آموزش عنوان کرد: مشکل اتاق تعاون عدم وجود مرکز آموزش است اما با این وجود تفاهمی با سازمان فنی و حرفه ای داریم که روند آموزش متوقف نماند و از این طریق آموزش ها ارائه شود.

وی همچنین از وجود شهرک نساجی در منطقه مریم آباد یزد خبر داد و افزود: مصوب شد تا کارگاه های کوچک نساجی در شهرک نساجی متمرکز شوند که 137 شرکت تعاونی نساجی تشکیل شد و قرار بود با حمایت های وزارت تعاون این انتقال اجام گیرد.

زاهدپناه اضافه کرد: به دلیل عدم تخصیص اعتبار لازم این انتقال انجام نشد و در حال حاضر نه شهرک وضعیت خوب و مطلوبی دارد و نه واحدهای نساجی حال و روز خوشی دارند.

وی با بیان اینکه بحث بازسازی و نوسازی واحدهای نساجی مطرح است گفت: در حال حاضر برای متقاضیان زمینی به متراژ حداقل 500 متر در نظر گرفته شده تا بتوانند ماشین آلات و تجهیزات خود را مستقر کرده و فعالیت داشته باشند.

رئیس اتاق تعاون یزد با تاکید بر اینکه برند تعاون برندی مطلوب و موثر است و اقتصاد تعاونی اقتصادی سالم است عنوان کرد: ادغام وزارت تعاون اشتباه محض بود اما کسانی پشت این ماجرا بودند که موضوع را نیز سیاسی کردند و این ادغام انجام شد.

وی افزود: امید است تنش بین اتاق تعاون و وزارتخانه نیز به شکلی رفع شود و بتوان مانند گذشته و بهتر از آن فعالیت های حوزه تعاون را دنبال و پیگیری کرد.

یزد اتاق تعاون شهرک نساجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر