کد خبر: 772780 A

امروز صورت گرفت؛

مسئولان شهرستان آبیک از چهار شرکت تعاونی صنایع دستی و کارگاه ساخت ماکت کشتی این شهرستان بازدید و در جریان روند فعالیت‌ها و مشکلات آنها قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک  به همراه سیروس رجبی معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار شهرستان آبیک، کبری کشاورزیان سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آبیک از چهار شرکت تعاونی صنایع دستی بازدید کردند.

صاحبان تعاونی‌های صنایع دستی شهرستان آبیک در حوزه معرق، چرم و رودوزی‌سنتی در این بازدید، تسهیلات بانکی برای سرمایه در گردش، خرید مواد اولیه، رساندن تولید به انبوه و فروش آثار در تهران و غیره، اختصاص غرفه در نمایشگاه‌ها و کاهش هزینه غرفه در نمایشگاه‌ها را خواستار شدند.

شهرام احمدپور فرماندار آبیک در این بازدید گفت: با تشکیل پرونده در زمینه درخواست تسهیلات بانکی، از محل تسهیلات کارآ و مشاغل خانگی و روستایی می‌توان برای رفع مشکلات تعاونی‌ها گام برداشت.

وی افزود: روی آثار هنری نمی‌توان قیمت گذاشت و افراد غیرحرفه‌ای نمی‌توانند نسبت به آثار هنرمندان نظر کارشناسی ارائه دهند.

این مسئول بر افزایش تبلیغات آثار هنری هنرمندان در فضای مجازی و حقیقی تاکید کرد.

بنابراین گزارش، تعاونی معرق دارای هشت هنرآموز، تعاونی کیف و کفش چرم میانگین هر ترم 40 هنرآموز و شرکت تعاونی رودوزی سنتی 36 هنرآموز هستند که از سوی تعاونی  چرم اسفند ماه سال گذشته 70 جفت  کفش چرم به نیازمندان دو تا 18 ساله اهدا شده بود.

مسئولان همچنین از کارگاه ساخت ماکت کشتی برای سازمان کشتیرانی و بنادر و بخش خصوصی بازدید کردند.این کارگاه امسال برای دومین بار موفق به أخذ گواهی استاندارد کیفیت کارگاهی از استان قزوین شده است.

در این کارگاه علاوه بر ساخت ماکت کشتی قالب‌گیری فلزی هم انجام می‌شود وفعالیت عوامل این کارگاه بیشتر بازار داخلی  است.

مسئولان از کارگاه مجسمه‌سازی، سفال، خراطی، منبت واقع در شهرک فردوس شهر آبیک بازدید کردند. در این کارگاه نمادهای حیوانات اساطیری که از حفاری‌های سال‌های گذشته در روستای چناسک شهرستان آبیک کشف شده بود، الهام گرفته شده وو به نمایش گذاشته شده بود که برای اسباب بازی کودکان مورد استفاده قرار می‌گرفت.

 

صنایع دستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر