کد خبر: 772330 A

سیروس صارمی خبر داد:

مدیرکل استاندارد استان قزوین گفت: تمام امکانات و تجهیزات تفریحی شهر بازی‌ها و پارک‌های بازی باید با نظارت سازمان استاندارد نصب و مورد بهره برداری قرار بگیرند.

سیروس صارمی در گفتگو با خبرنگار ایلنا قزوین بیان کرد: با توجه به تعطیلی مدارس و نزدیک شدن به فصل تابستان و اوقات فراغت دانش آموزان، استفاده از  امکانات موجود در اماکن تفریحی بیشتر احساس می شود.

وی گفت: کارشناسان و بازرسان استاندارد استان با بازدیدهای دوره‌ای از این تجهیزات، نسبت به پلاک گذاری و نصب مشخصات کیفی دستگاه‌ها اقدام و هشدارهای لازم را به پیمانکاران خواهند داد.

مدیرکل استاندارد استان قزوین اظهار کرد: در برخی موارد به‌دلیل عدم رعایت موارد استاندارد توسط بهره برداران و به منظور جلوگیری از ایجاد سانحه برای شهروندان، خصوصا کودکان و نوجوانان، امکانات و تجهیزات تفریحی غیر استاندارد، در سطح استان جمع‌آوری می‌شود.

صارمی با اشاره به مصوبات کارگروه‌های تخصصی استاندارد در استان ابراز کرد: خوشبختانه مصوباتی که در این جلسات به تصویب رسید بسیار مناسب بود و کلیه شهرداری‌ها و دهیاری‌های سطح استان را ملزم به رعایت موارد ایمنی در زمان نصب و بهره برداری از این تجهیزات کرده است.

وی در پایان با اشاره به پوشش صددرصدی استاندارد در محصولات تولید شده واحدهای صنعتی استان خاطرنشان کرد: خوشبختانه تمامی کالاهای تولیدی استان که مشمول استانداردهای اجباری هستند وضعیت قابل قبولی دارند و همکاری و تعامل مدیران بخش خصوصی با کارشناسان و بازرسان استاندارد نه تنها موجب ارتقا کیفیت شده بلکه در عمل به افزایش رضایت مشتریان در بازارهای هدف نیز منجر شده است.

تعطیلی مدارس سازمان استاندارد استاندارد استان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر