کد خبر: 771220 A

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان آبیک گفت: در برخی ادارات شهرستان آبیک دو تا سه نیرو، پُست این ادارات را اشغال کرده‌اند اما در نقاط مختلف استان قزوین مشغول به کار هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مرتضی کشاورز کلهر در جلسه کار گروه تخصصی ارتقای امور اجتماعی و فرهنگی شهرستان آبیک اظهار کرد: در برخی ادارات شهرستان آبیک دو تا سه نیرو، پُست این ادارات را اشغال کرده‌اند اما در نقاط مختلف استان قزوین مشغول به کار هستند.

وی افزود: یا باید نیروهای دارای پُست در شهرستان آبیک در ادارات مسقر شده و  مشغول به کار شوند یا پست آنها خالی شده و نیروی جدیدی جایگزین شود تا ادارات بتوانند عملکرد مطلوبی از خود به منصه ظهور برسانند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان آبیک ادامه داد: لازم است فعالیت‌های هنری هنرمندان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبیک از فضای بسته این اداره به بخش‌ها، شهرها و مساجد مختلف سوق یابد.

کشاورز کلهر بر اعلام و اجرای برنامه‌های حوزه فرهنگی و اجتماعی هر دستگاه و اجرای مصوبات و برنامه‌های حوزه فرهنگی و اجتماعی در شهرستان آبیک تاکید کرد و افزود: سهم اعتبارات امور فرهنگی و اجتماعی شهرستان آبیک باید توسط مسئولان این شهرستان از مسئولان استان قزوین مطالبه شود و با قدرت چانه‌زنی در تحقق این مهم گام بردارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان آبیک ادامه داد: حوزه فرهنگی و اجتماعی در جامعه بیشتر مغفول مانده و حوزه‌های عمرانی نمود بیشتری دارد دارد که باید حوزه فرهنگی و اجتماعی پررنگتر در جامعه لحاظ شود.

جذب اعتبارات فرهنگی و اجتماعی پیش از تقسیم

کشاورز کلهر اضافه کرد: در روستاهای بزرگ بخش‌های مرکزی و بشاریات لازم است سهم اعتبارات فرهنگی به نوعی پررنگ‌تر لحاظ شود.

وی خاطرنشان کرد: از محل ارزش افزوده باید اعتبارات فرهنگی و اجتماعی در روستاها هزینه شود و بخشداران باید سهم بخش‌ها در این حوزه را مطالبه کنند.

این مسئول تصریح کرد: مسئولان شهرستان آبیک باید قبل از تقسیم اعتبارات سهم فرهنگی و اجتماعی، با توجه به شاخص جمعیتی سهم شهرستان را أخذ کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان آبیک افزود: در سه منطقه آسیب‌خیز شهر آبیک باید برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی ویژه لحاظ شود چرا که در برخی از این محلات، شاید مسائل حوزه فرهنگی و اجتماعی واجب تر از حوزه عمرانی باشد.

وی اضافه کرد: کمپ‌های ترک اعتیاد در پاکسازی و سم‌زدایی معتادان نقش بسزایی دارند اما برای جلوگیری بهبودیافتگان به سمت اعتیاد، مسئولان ادارات باید در ایجاد اشتغال برای آنها تمهیدات لازم را بیندیشند.

 

 

 

استان قزوین اعتیاد ایجاد اشتغال فرماندار فرماندار شهرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر