کد خبر: 770675 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

عضو شورای شهر محمدیه گفت: بیش از یک ماه از قول شهردار محمدیه مبنی بر پرداخت معوقات پرسنل خدمات شهری و پیمانکار گذشته اما هنوز این قول شهردار، عملی نشده است.

امید  منفرد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: بیش از ۱۰۰ نفر از کارگران زحمتکش شهرداری محمدیه در حوزه جمع آوری زباله و رفت و روب و نیز بخشی از کارگران حوزه فضای سبز، به دلیل عدم پرداخت صورت وضعیت پیمانکاران، سه ماه حقوق معوقه دارند و عیدی پایان سال آنها در سال ۹۷ هم پرداخت نشده است.

وی افزود: در مراسمی که در روز کارگر امسال با حضور اعضای شورای شهر و شهردار این شهر برگزار شد، شهردار به کارگران قول مساعد داد که تا بیستم اردیبهشت ماه تمام معوقات کارگران و پیمانکار پرداخت می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر محمدیه ادامه داد: بیش از یک ماه از قول شهردار محمدیه گذشته، اما هیچ اتفاقی رقم نخورده و این قول شهردارعملی نشده است.

منفرد اضافه کرد: بیشتر پیمانکاران، مبالغ زیادی از شهرداری محمدیه طلب دارند؛ این در حالی است که کارگران منتظر پرداخت حقوق معوقه و عیدی خود هستند چرا که سفره‌های آنها خالی است و درآمد بسیار کمی دارند که باید در اسرع وقت پرداخت شود.

شهرداری زیباشهر

وی خاطرنشان کرد: همانگونه که شهردار محمدیه از نیروهای خدوم شهرداری توقع خدمات‌رسانی مناسب و مطلوب به شهروندان را دارد پرسنل خدمات شهری هم از شهردار انتظار پرداخت معوقات و عیدی خود را دارند.

این عضو شورای شهر محمدیه بیان کرد: اگر شهردار یک ماه حقوق خود را دریافت نکند و مانند کارگران، صدایش به جایی نرسد آیا می‌تواند شرایط  موجود اقتصادی را تحمل کند.

منفرد افزود: پرسنل خدمات شهرداری با پیمانکار طرف حساب هستند و کار اصلی شهر را کارگران انجام می‌دهند؛ اگر یک روز کار نکنند شهر با مشکل مواجه می‌شود.

وی مطرح کرد: عملکرد پیمانکاران رفت و روب از سوی حوزه خدمات شهری به طور مستمر مورد ارزیابی و نظارت قرار می گیرد و در صورت وجود نواقص و ایرادات احتمالی، ضمن ابلاغ کار انجام نشده به پیمانکار، در صورت لزوم، پیمانکار مربوطه جریمه می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر محمدیه در پایان با ابراز گلایه از عدم پرداخت حقوق کارگران شهرداری از جمله پاکبانان، نیروهای فضای سبز و... تاکید کرد در شرایط سخت معیشتی این روزها،هیچ عذری بابت تاخیر در پرداخت حقوق این نیروهای پرتلاش، پذیرفته نیست و این دغدغه باید سریعا برطرف شود.

شهر محمدیه از توابع شهرستان البرز در 15 کیلومتری شرق قزوین واقع شده است.

درآمد شورای اسلامی شهر شهرداری عضو شورای اسلامی شهر حقوق کارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر