کد خبر: 770399 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد:

کارشناس سازمان هواشناسی از افزایش دمای هوا در سراسر کشور طی روزهای آینده خبر داد.

به گزارش ایلنا، امیر سرکرده گفت: در ۴ روز آینده در اکثر نقاط کشور جو آرامی را پیش رو خواهیم داشت؛ این در حالی است که افزایش و استقرار هوای گرم را نیز در چند روز آینده پیش بینی می‌کنیم. دیروز بین ۳۱ مرکز استان اهواز با ۴۹ درجه بیشترین دما را به خود اختصاص داد و بین ۳۱ مرکز استان جایی را نداشتیم که دمای هوا به کمتر از ۳۰ درجه برسد.

وی افزود: همچنین با بارش پراکنده نیز مواجه خواهیم بود؛ بارش‌هایی که بعد از ظهر با شکل گیری ابر‌های همرفتی در استان‌هایی نظیر آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، چهارمحال بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد و ارتفاعات البرز مرکزی شروع می‌شوند.

سرکرده گفت: امروز باید منتظر رگبار‌های بهاری خفیف، پراکنده و محلی باشیم، در همین حال در نواحی جنوب شرق کشور بیشتر شمال منطقه سیستان و بلوچستان، زابل، زهک و هیرمند وزش باد شدت می‌گیرد و طوفان گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا را خواهیم داشت.

وی افزود: امروز و فردا در سایر نقاط کشور جو آرامی خواهیم داشت؛ فردا بارش‌های خفیف و پراکنده‌ای در شمال شرق کشور، ارتفاعات خراسان شمالی و رضوی و ارتفاعات البرز خواهیم داشت، همچنین در دو استان چهارمحال بختیاری و کهکیلویه و بویر احمد در ارتفاعات زاگرس مرکزی باید منتظر رگبار‌های بهاری باشیم.

سرکرده گفت: بعداز ظهر جمعه در شمال غرب کشور بارش‌های خفیف و پراکنده‌ای در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان خواهیم داشت. آسمان تهران هم امروز صاف و دمای هوا ۳۵ درجه خواهد بود.

سازمان هواشناسی گرد و خاک وزش باد اردبیل چهارمحال بختیاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر