کد خبر: 770079 A

صبح امروز در بلوار نبرد رخ داد؛

آتش‌سوزی رستوران فست فود در بلوار نبرد، با نجات ده نفر از ساکنان ساختمان مسکونی از میان دود و آتش به خیر گذشت.

به گزارش ایلنا، حوالی ساعت ۶:۳۰ صبح امروز ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران پس از دریافت تماس‌های شهروندان مبنی بر آتش سوزی یک رستوران و احتمال محبوس شدن ساکنین ساختمان چهار طبقه روی آن با توجه به ساعت وقوع حادثه، زنگ ایستگاه ۲۴ را به صدا درآورد و آتش نشانان را به همراه تیم نجات ۲ عازم بلوار نبرد، تقاطع خیابان زمزم کرد.

حسن رضی ترابی فرمانده آتش‌نشانان گفت: از داخل یک رستوران فست فود به متراژ حدود یکصد متر مربع دود زیادی به بیرون زبانه می‌کشید که با توجه به قرار گرفتن ساختمان چهار طبقه مسکونی روی آن احتمال می‌رفت که ساکنین نیز داخل ساختمان محبوس شده باشند.

وی افزود: آتش‌نشانان بی درنگ پس از تقسیم شدن به سه تیم، ضمن قطع برق و گاز محل حادثه مشغول عملیات شدند و تیم نجات موفق شدند با وارد شدن به داخل ساختمان ده نفر از ساکنین را که از ترس دود به راه‌پله‌ها پناه برده بودند، خارج کنند.

ترابی تصریح کرد: گروه دیگری از آتش نشانان با رعایت نکات ایمنی و باز کردن قسمتی از کرکره، با استفاده از یک رشته لوله آبدهی به یافتن کانون آتش و خاموش کردن آن مشغول شدند.

وی افزود: نیرو‌های عملیات پس از مهار آتش که از قسمت آشپزخانه زبانه می‌کشید و تخلیه دود توسط فن فشار مثبت و ایمن سازی محل حادثه، به عملیات خود پایان دادند و با تحویل محل به عوامل انتظامی و مالک به ایستگاه بازگشتند.

آتش سوزی فست فود گاز آتش قطع برق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر