کد خبر: 770072 A

طی یکسال اخیر؛

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد هیات مدیره به مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام درباره فعالیت شرکت گفت: سود سهام فولاد خراسان ۱۳۲ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، سید حسین احمدی سلیمانی در این خصوص اظهار داشت: در مجمع عمومی فخاس، که در سالن اجتماعات هتل پردیسان مشهد، برگزار شد، پس از تصویب صورت های مالی از سوی سهامداران، تقسیم مبلغ 400 ریال سود به ازای هر سهم به تصویب رسید و همچنین رشد 132 درصدی سود هر سهم" فخاس" نسبت به سال گذشته بوده است.

احمدی با بیان این که، افتتاح کارخانه گندله سازی با حضور ریاست محترم جمهور و تکمیل زنجیره تولید در داخل سایت نیشابور، اهم دستاوردهای سال گذشته این شرکت بوده است، افزود: افتتاح کارخانه تولید اکسیژن شماره 2، بهره برداری از پروژه ارتقاء تکنولوژی (Revamp)کوره ذوب فولادسازی شماره 1 از دیگر فعالیت های ارزنده مجموعه فولاد خراسان در یک سال گذشته بوده است.

مدیرعامل شرکت در گزارش مربوط به رکوردهای مختلف تولید در یک سال گذشته چنین گفت: در بخش آهن اسفنجی با تولید 1 میلیون 355  هزار تن شاهد 7 درصد افزایش بودیم و تولید 1 میلیون و 50 هزار تن شمش نشان دهنده 23 درصد افزایش تولید فولاد خام نسبت به سال گذشته است.

وی در ادامه افزود: شرکت همچنین در محصولات سبک ساختمانی، با تولید 566 هزار تن، 7 درصد افزایش را نسبت به پارسال ثبت نمود و هم چنین در حوزه صادرات با 46 درصد افزایش به رکورد 171 هزار تن صادرات محصول نهایی و شمش رسیدیم.

احمدی با اشاره به دستیابی به جایگاه شصت و چهارمین شرکت برتر کشور با 19 پله ارتقاء و  بیشترین رشد صعود در بین یکصد شرکت برتر ایران ( 100IMI-)، کسب عنوان واحد نمونه صنعتی معدنی کشوری، احراز عنوان صادرکننده نمونه استانی، کسب تندیس برنزین 2 ستاره جایزه ملی مدیریت، پیاده سازی و استقرار سیستم مدیریت تولید گندله سازی (PLT)، کسب استانداردهای رسیدگی به شکایت مشتریان و پایش و اندازه گیری رضایت مشتریان(ISO-10002 – ISO-10004) را از دیگر دستاوردهای مهم همکاران شرکت را در سال گذشته عنوان کرد.

مدیر عامل فولاد خراسان با اشاره به مهم ترین چالش ها و عوامل ریسک در سال پیش رو گفت: محدودیت های تامین ارز و نقل و انتقالات ارزی، محدودیت های تامین و حمل الکترود گرافیتی از مشکلات مشترک فولاد سازان کشور است.

وی افزود: با توجه به شرایط عرضه و تقاضای کنسانتره سنگ آهن در کشور، تسریع در پروژه سنگان برای مجتمع فولاد خراسان ضروری است و همچنین با وجود تحریم های یکسویه بومی سازی به عنوان یکی از تدابیر و راهکارهای مهم برای مقابله با این چالش را برای سال جدید تاکید کرد.

احمدی با اشاره به اینکه مهم ترین هدفگذاری صورت گرفته در مجتمع فولاد خراسان را می توان  «تامین پایدار و اقتصادی» ذخیره سازی الکترود گرافیتی مورد نیاز برای سال‌های آتی و همچنین تأمین کنسانتره سنگ آهن به میزان 2.2 میلیون تن دانست افزود: ضمن آن که تامین  500 هزار تن گندله سنگ آهن در کنار  تامین 120 هزارتن آهن قراضه از دیگر اهداف در راستای  «تامین پایداری تولید» است.

احمدی افزود: تولید 2 میلیون تن گندله، تولید1.6 میلیون تن آهن اسفنجی(مدول یک و دو کارخانه احیاء مستقیم)تولید 1.3 میلیون تن فولاد خام و تولید 600 هزار تن انواع محصولات نهایی با کیفیت مطلوب و مطابق با استانداردهای ملیاز اهداف تولیدی تعیین شده این مجتمع در سال آینده است.

وی با اشاره به نقشه راهبردی شرکت برای توسعه ظرفیت و تکمیل زنجیره تولید،تحقق ظرفیت اسمی کارخانه  فولاد سازی شماره 2، کارخانه گندله سازیو اجرای بسته تکمیلی کارخانه گندله سازی را از جمله گام های اصلی و برنامه ریزی شده عنوان کرد.

احمدی ابراز امیدواری کرد: با برنامه ریزی و تلاش شبانه روزی ان شاء الله شاهد دستیابی به پیشرفت فیزیکی کارخانه تغلیظ سنگ آهن در محل سنگان خواف به میزان50 %  از طریق شرکت تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان خواهیم بود.

رشد سود سهام سهام فولاد مجمع عمومی عادی سالانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر