کد خبر: 769964 A

دادستان قزوین خبر داد:

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: فضای مجازی به بستری برای وقوع جرم تبدیل شده و ردپای فضای مجازی در بسیاری از جرائم محسوس است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، محمد قاسمی در نشست هم اندیشی با استادان دانشگاه فرهنگیان قزوین که با موضوع آسیب های اجتماعی برگزار شد، افزود: امروز دشمنان در جنگ نرم با بهره گیری از سیستم های نوین همچون اینترنت، فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و… بنیاد خانواده و به خصوص جوانان را مورد هدف قرار داده اند و به دنبال ایجاد تزلزل در نهاد خانواده هستند.

قاسمی در ادامه گفت: کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی نیازمند اقدامات فرهنگی بوده و کار فرهنگی زمان بر و نیازمند صرف وقت و انرژی است.

وی گفت: باید در این راستا از نیروهای انسانی متخصص به خوبی بهره برد و همه نهاد‌ها به خصوص نهادهای متولی امر فرهنگ باید به صورت علمی و عملی و فارغ از نگاه های آماری به میدان بیایند.

دادستان مرکز استان تصریح کرد: در اصل ۱۵۶ قانون اساسی وظیفه پیشگیری برعهده قوه قضاییه نهاده شده است و در این راستا اقدامات سال های دور این قوه برای پیشگیری به صورت سلبی و در قالب اعمال مجازات ها بود.

قاسمی افزود: امروز این نگاه در قوه قضاییه تغییر کرده و به پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی قبل از تشکیل پرونده و ورود به دستگاه قضایی تبدیل شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: امر پیشگیری به تنهایی توسط قوه قضاییه محقق نخواهد شد و لازمه این امر حضور میدانی و عملی همه دستگاه‌ها و نهادها است.

این مسئول قضایی با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه برای همه سازمان‌ها تعریف شده است، ادامه داد: بسیاری از سازمان‌ها نقش خود را در این زمینه به خوبی ایفا نمی کنند و همین موضوع باعث می شود تا زنجیره تحقق اهداف ناقص بماند.

 

 

انقلاب جامعه جرم جنگ فضای مجازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر