کد خبر: 769933 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

رئیس آموزش و پرورش بخش رخ از توابع شهرستان تربت حیدریه در استان خراسان رضوی از تفاهم نامه ساخت مدرسه ۳ کلاسه استثنایی توسط خیر مدرسه ساز و سازمان و آموزش و پرورش رخ در روستای حشمت آباد این بخش با هزینه ای ۳ میلیارد ریال خبر داد.

محمود قهار در گفت و گو با خبر نگار ایلنا در تربت حیدریه گفت:تفاهم نامه احداث یک باب مدرسه ۳ کلاسه برای دانش آموزان استثنایی در روستای حشمت آباد این بخش ، با همت خیر نیک اندیش،حسین بهزاد و اداره آموزش و پرورش جلگه رخ در محل مجمع خیرین مدرسه ساز استان به امضاء رسید.

وی ضمن تقدیر از اقدام خیر نیک اندیش، اهمیت ساخت مدرسه و کمک به امور آموزش وپرورش مدارس را در مناطق محروم مهم دانست وافزود: مدرسه سازی از مصادیق انجام کار خیر است و خیران مدرسه ساز بستر سازان علم و دانش در جامعه هستند.

 قهار توجه خیرین نیکوکار را به امر مدرسه سازی نشان‌دهنده‌ شناخت صحیح جامعه از اهمیت تعلیم و تربیت آینده سازان این جامعه دانست.

وی گفت: مدرسه فوق به همت خیر بلند بالا حاج حسین بهزاد و مشارکت اداره کل نوسازی مدارس استان در روستای حشمت آباد احداث می شود و تا مهر ماه ۹۸ مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

 قهار ادامه داد: ساخت مدارس توسط افراد خیرساز درمنطقه رخ را قابل توجه ذکر کرد و از افزایش ساخت فضاهای آموزشی و پرورشی بیشتر در آینده توسط خیران خبر داد.

وی افزود : آموزش و پرورش بخش رخ از حضور خیرین مدرسه ساز استقبال و اعلام می‌کند که مسیر برای حضور با نشاط آنان در این منطقه فراهم است .

رئیس آموزش و پرورش رخ اظهار کرد: در دو سال اخیر ۱۰ مدرسه با کمک ۶ نفر از خیران و با هزینه حدود ۴۰میلیاردریال در بخش جلگه رخ ساخته یا در حال ساخت است .

وی همچنین اضافه کرد: بیش از۵۰۰ دانش آموز در منطقه رخ در این مدارس خیر ساز مشغول به تحصیل هستند.

مبلغ ۳میلیارد ریال توسط خیر نیکوکار به این امر خدا پسندانه اختصاص یافت.

آموزش و پرورش تعلیم و تربیت دانش آموزان خیرین مدرسه ساز استان مدارس استثنایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر