کد خبر: 769784 A

فرمانده انتظامی استان قزوین خبرداد:

فرمانده انتظامی استان قزوین از دستگیری و انهدام باند سارقان محموله میلیاردی با شیوه جعل اسناد در شهرستان بوئین زهرا خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، سرهنگ مهدی حاجیان اظهار داشت: در پی وصول یک فقره پرونده جعل اسناد و سرقت ۲۵ تن میلگرد به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از یک شرکت تولید فولاد در شهرستان بوئین زهرا موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

این مقام انتظامی بیان کرد: سارقان که از طریق یک دستگاه تریلر پس از بارگیری ۲۵ تن میلگرد و ارائه اسناد جعلی (کارت هوشمند جعلی) از شرکت خارج شده بودند پیامکی از طریق سامانه باربری مبنی بر تحویل بار به صاحب اصلی کارت هوشمند ارسال و وی متوجه جعلی بودن بارنامه شده و بلافاصله با باربری تماس و جعلی بودن کارت هوشمند را اعلام می کند.

فرمانده انتظامی استان قزوین افزود: با محرز شدن سرقت از شرکت از طریق جعل اسناد، بلافاصله سارقان که بار را به مقصد یکی از استان های مرزی بارگیری کرده بودند تحت تعقیب قرار داده و تریلرحامل بار را در مسیری به سمت تهران شناسایی و توسط عوامل نگهبانان شرکت و پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ حاجیان اضافه کرد: متهمان پس از انتقال به مقر پلیس، ابتدا منکر هر گونه بزه ارتکابی شدند ولی با ارائه مستندات و انجام اقدامات فنی پلیسی به ناچار به سرقت میلگرد به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با همدستی فرد دیگری از طریق اجرای طرح جعل اسناد اعتراف کردند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه همدست سارقان پس از هماهنگی قضائی در استان همدان دستگیر و به استان منتقل شد تصریح کرد: متهمان پس از اقرار صریح به جرم ارتکابی با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی و با صدور قرار مناشب قانونی روانه زندان شدند.

 

استان قزوین جرم سرقت بوئین زهرا کارت هوشمند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر