کد خبر: 769747 A

علی داداشی:

مدیر توزیع نیروی برق غرب شهرستان کرج از کاهش 6 درصدی تلفات برق در منطقه خبر داد و افزود: تلفات برق این منطقه طی چهار سال گذشته از 14 به 8 درصد رسیده است.

به گزارش ایلنا، علی داداشی گفت: عمده فعالیت سال 97 این منطقه در زمینه کاهش تلفات و وصول مطالبات و همچنین بهبود شاخص‌های بهره‌برداری بوده، به‌طوری‌که طی سال‌های 94 تا اردیبهشت 98 تلفات منطقه از 14.21 به 8.1 درصد رسیده است.

وی افزود: از سال‌های گذشته توزیع نیروی برق غرب شهرستان کرج جزو دو منطقه توزیع برق کرج بوده که پس از تشکیل استان البرز در سال 89 و تشکیل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز در سال 92 در محدوده تحت پوشش خدمات آن تغییراتی ایجاد شد و در حال حاضر این توزیع برق یکی از مجموع مناطق 9 گانه شرکت توزیع نیروی برق استان البرز است.

مدیر توزیع نیروی برق غرب شهرستان کرج با اشاره به اینکه محدوده جغرافیایی این منطقه 280 کیلومتر بوده و با پیک بار بالغ بر 254 مگاوات به 330 هزار مشترک معادل 25 درصد از کل اشتراک‌های شرکت توزیع نیروی برق استان البرز سرویس‌دهی می‌کند، ادامه داد: تعداد مشترکان این مدیریت توزیع در سال 1397 بالغ‌بر هفت هزار و 115 انشعاب بوده که با جذب مشترکان جدید 16.5 درصد افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: طول شبکه خطوط فشار متوسط این منطقه 417 کیلومتر و خطوط فشار ضعیف 888 کیلومتر است که تأمین برق بالغ‌بر 37 هزار و 622 دستگاه چراغ روشنایی معابر را بر‌عهده دارد.

داداشی افزود: میزان ضریب بهره‌برداری پست‌های شبکه‌ نیرو رسانی معادل 63 درصد بوده که نسبت به سایر مناطق تمایز زیادی ایجاد نموده و باعث شده از تمامی ظرفیت شبکه بهره‌برداری شود.

مدیر توزیع نیروی برق غرب شهرستان کرج در ادامه افزود: تأمین برق مشترکان محدوده توزیع برق غرب شهرستان کرج از طریق 11 پست 63 کیلوولت و 58  فیدر 20 کیلوولت انجام می‌شود و به منظور بهبود شاخص‌های بهره‌برداری از شبکه، کاهش تعداد خاموشی و زمان خاموشی مشترکان با هماهنگی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری در ماه‌هایی از فصول پاییز و زمستان نسبت به شاخه‌زنی درختان مجاور شبکه‌های برق رسانی اقدام و همچنین با بکارگیری سرویس خطوط با روش خط گرم موجب افزایش پایداری و بالا رفتن قابلیت اطمینان شبکه شده است.

وی تصریح کرد: در ابتدای سال 1398 با برنامه ریزی و اجرای مانورهای شبانه، همکاران این منطقه نسبت به جمع آوری برق‌های غیرمجاز دست فروشان سطح شهر اقدام کرده که در راستای روند کاهش و کنترل تلفات شبکه موثر بوده است.

داداشی در رابطه با مدیریت مصرف اظهار داشت: به‌منظور گذر از پیک تابستان 98 با برگزاری جلسات متعدد با مدیران شهرک‌های صنعتی و مدیرعامل شرکت‌های صنعتی نسبت به ارائه طرح‌های تشویقی پیک‌سایی نیز اقدام شده که در این رابطه انعقاد 36 فقره تفاهمنامه استفاده از مولدهای صنایع در زمان‌های پیک تابستان و همچنین عقد تفاهمنامه به‌منظور جابه‌جایی روز تعطیل از جمعه به سایر روزهای هفته انجام شده است.

وی در پایان، یکی دیگر از فعالیت‌های در حال اجرای این منطقه را تعویض چراغ‌های روشنایی معابر سطح شهر و تبدیل به چراغ‌های LED  عنوان کرد و گفت: طی هفته گذشته نسبت به تعویض و جابه‌جایی تمامی چراغ‌های خیابان آزادی گوهردشت - حدفاصل فلکه اول تا انتهای خیابان مذکور اقدام شده است.

 

علی داداشی شرکت برق منطقه ای البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر