کد خبر: 769675 A

استاندار خراسان رضوی:

استاندار خراسان رضوی ضمن بیان این که دستگاه های مسئول باید منابع آبی خود را کنترل کنند، گفت: مدیریت یکپارچه در حوزه آب و خاک نداشته‌ایم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد ، علیرضا رزم حسینی در جلسه همیاران آب یا همان برنامه تعادل منابع و مصارف آب استان، که در محل دفتراستاندار با حضور اعضای شورای آب استان برگزار شد، گفت: همانطور که می دانیم نه تنها وضعیت مصرف آب در همه حوزه‌ها مناسب نیست بلکه مدیریت خاک مناسبی هم نداریم بنابراین باید مدیریت یکپارچه ای را در این زمینه در سطح استان توافق کرده و اجرا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: هدف طرح همیاران آب کاهش اشتغال در کشاورزی یا محدود کننده مصرف آب شرب مردم نیست بلکه بهداشت مردم اولویت ماست اما می خواهیم در استان مدیریت آب و خاک طبق یک برنامه چند ساله مشترکا اجرا شود.

استاندار خراسان رضوی با بیان این که مجری و مدیریت طرح همیاران آب معاونت عمرانی استانداری خواهد بود، بیان کرد: هر ماه جلسه شورای آب در استان خواهیم گذاشت و دانشگاه فردوسی دستگاه کنترل و نظارت بر طرح خواهد بود تا هر چند ماه انحرافات طرح را به ما گزارش کند.

رزم حسینی خطاب به مدیران دستگاه های متولی حاضر در جلسه گفت: لازم است دستگاه های مسئول منابع خود را کنترل کنند هر چند که پایه این طرح خانه کشاور و تشکل کشاورزان خواهد بود.

استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: باید طرح همیاران آب را مردم محور و بویژه کشاورز محور کنیم تا آنها هم به کمک این  طرح بیایند.

در ادامه این جلسه سرپرست هماهنگی معاونت امور عمرانی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: در طرح همیاران آب تلاش می شود بتوانیم امروز آب را بهینه مصرف کرده و برای آیندگان نیز نگهداری کنیم تا شرایط زیست آیندگان را بهتر از امروز فراهم کنیم.

 

 

ایران خاک خراسان رضوی مشهد سرانه مصرف آب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر