کد خبر: 769512 A

کریمی مطرح کرد؛

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار تربت حیدریه گفت :مدت زمان احداث پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی راشد ۳۶ ماه است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تربت حیدریه، احسان کریمی درجلسه جلسه هماهنگی و برنامه ریزی  زیرساخت ها ،مجوزات و موانع پیش روی نیروگاه سیکل ترکیبی برق راشد گفت :نیروگاه سیکل ترکیبی  546 مگاواتی راشد تربت حیدریه، متشکل از دو واحد گازی از نوع MAP2B هر کدام به ظرفیت نامی 183 مگاوات و یک واحد بخار به ظرفیت نامی 180 مگاوات (در مجموع 546 مگاوات)است.

وی افزود:این پروژه با هدف تأمین برق مطمئن و پایدار شبکه سراسری برق کشور به ویژه استان خراسان رضوی و ایجاد زمینه  صدور برق به کشورهای همسایه احداث می‌شود.

کریمی تصریح کرد:مدت زمان احداث پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی راشد تربت حیدریه، 36 ماه است و بر اساس مفاد قرارداد، شرکت احداث و توسعه نیروگاه‌های مپنا (توسعه یک) پیمانکار EPC ساخت و اجرای پروژه را برعهده خواهد داشت و مقرر است واحد اول و دوم گازی این نیروگاه تا پیک سال 1400 با شبکه سراسری برق سنکرون شود.

وی تاکیدکرد: همچنین سرمایه‌گذار این طرح، در قالب شرکت تولید برق راشد تربت حیدریه است که بخشی  از سهام آن متعلق به شرکت تامین آتیه است که 6300 نفر از کارکنان صنعت برق کشور سهامدار آن هستند.

کریمی ابراز داشت :نیروگاه سیکل ترکیبی راشد، در زمینی به مساحت 50 هکتار در استان خراسان رضوی، 12 کیلومتری شمال شرق شهرستان تربت حیدریه و در منطقه اسفیوج قرار دارد.

استان خراسان رضوی سرمایه سهام فرماندار برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر