کد خبر: 769349 A

جنتی خبر داد:

رئیس اتحادیه صنف تعمیرکاران و فروشندگان لاستیک مشهد، تعداد نمایندگی های فروش لاستیک تولید داخل کشور در مشهد را ۳۱ نمایندگی اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمد کاظم جنتی در این خصوص اظهارداشت: هم اینک لاستیک به حد کافی در اختیار نمایندگی های فروش نیست و واحدهای تولیدی سهم لاستیک نمایندگی ها را در سال جاری تحویل نداده اند.

وی اضافه کرد: تعدادی از واحدهای تولیدی نیز مبلغ مورد نظر را از نمایندگی های فروش لاستیک دریافت کرده اند اما هنوز کالای آنها را تحویل نداده اند.

رئیس اتحادیه صنف تعمیرکاران و فروشندگان لاستیک مشهد گفت: در مجموع امسال واحدهای تولیدی، عرضه لاستیک به نمایندگی های فروش را تا یک سوم کاهش داده اند و انگیزه اصلی آنها از این اقدام اعتراض به قیمت لاستیک و اصلاح آن از سوی دولت است.

جنتی با بیان اینکه لاستیک خودرو در بازار نرخی مصوب دارد افزود: آذرماه پارسال واحدهای تولیدی به بهانه اصلاح قیمت لاستیک، عرضه آن در سطح نمایندگی های فروش را کاهش دادند و تا زمانی که قیمت اصلاح نشد توزیع لاستیک به روال معمول بازنگشت.

وی ادامه داد: با اینکه نرخ مصوب لاستیک در سال گذشته اصلاح شد و نرخ آن برای خودروهای سواری ۲۲ درصد و برای خودروهای سنگین ۳۲ درصد افزایش یافت امسال بار دیگر واحدهای تولیدی لاستیک با محدود کردن عرضه، درخواست اصلاح قیمت لاستیک را دارند.

رئیس اتحادیه صنف تعمیرکاران و فروشندگان لاستیک مشهد گفت: لاستیک های تولید شده کارخانه های داخلی تنها ۵۰ درصد نیاز بازار را تامین می کند و ۵۰ درصد دیگر از طریق واردات تامین می شود.

خودرو دولت مشهد واردات لاستیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر