کد خبر: 769061 A

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین گفت: ۴۶ پایگاه امدادی شامل ۱۹ پایگاه آتش نشانی و ۲۷ خانه هلال احمر در مراکز دهستان های استان راه اندازی شده تا جلوی افزایش خسارات و تلفات جاده‌ای گرفته شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، اکرم نجفی روز شنبه در نشست هماهنگی تعطیلات عید فطر استان قزوین افزود: دهیاران استان برای کاهش خسارات و تلفات جاده‌ای از ظرفیت خانه‌های هلال و پایگاه‌های آتش نشانی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه نشست حاضر به درخواست پلیس راهور استان برگزار شده است، اظهار داشت: از دهیاران استان تقاضا می‌شود که آدرس و تماس این خانه‌ها و پایگاه‌های امدادی را به همراه داشته باشند تا در مواقع ضروری از آن استفاده کنند. نجفی به وجود چهار روز متوالی تعطیلات در هفته جاری اشاره کرد و گفت: در این هفته با توجه به افزایش ترددها باید از ظرفیت دهیاران استفاده کرد تا میزان خسارات و تلفات جاده‌ای کاهش یابد.

‌مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین تصریح کرد: قطعاً دهیاران به عنوان همیاران راهور نقش مهمی در کاهش تلفات و خسارات ناشی از تصادفات جاده‌ای دارند و لازم است که اقدامات فرهنگی را برای کنترل ترافیک اجرایی کنند.

نجفی در ادامه سخنان خود به اعتبارات لازم برای کاهش تلفات جاده‌ای پرداخت و توضیح داد: سال گذشته ۵۰ درصد از اعتبارات محل جرایم رانندگی استان به ارزش ۱۵ میلیارد ریال به دهیاران استان قزوین تخصیص داده شد تا برای شناسایی نقاط حادثه خیز و رفع آنها اقدام کنند.

این مسئول با تاکید بر نقش کلاه ایمنی در کاهش حوادث برای راکبان موتورسیکلت، گفت: از دهیاران روستاها خواهشمندیم که با شناسایی موتورسواران ساکن در مناطق روستایی تحویل کلاه‌های ایمنی را به آنها پیگیری کنند.

نجفی یادآور شد: کاهش تصادفات علاوه بر اقدامات و تجهیزات فیزیکی نیاز به کار فرهنگی دارد و دهیاران می‌توانند برای آموزش ساکنان روستا در این زمینه اقدام کنند.

 

آتش نشانی امور روستایی پلیس راهور هلال احمر تلفات جاده ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر