کد خبر: 769054 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبرداد:

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: برای اکثر استان‌های کشور طی امروز و فردا پدیده رگبار و رعدوبرق پیش بینی می‌شود.

به گزارش ایلنا، مرتضی ضرابی با بیان این مطلب اظهار داشت: با آغاز ­بارش‌های بهاری ­از امروز، پیش‌بینی می‌شود استان‌های اصفهان، یزد، سمنان، گلستان، خراسان شمالی، خراسان‌رضوی و بخش‌هایی از خراسان‌جنوبی بویژه در ساعات بعدازظهر رگبار و رعد و برق را تجربه کنند، همانطور که صبح امروز از کلاله در استان گلستان و طبس در خراسان گزارش رگبار و رعد و برق داشتیم.

وی گفت: برای فردا در جنوب استان‌های اصفهان، کهگیلویه ­­و بویراحمد، چهار محال و بختیاری، شمال استان فارس و بخش‌هایی از استان کرمان پیش‌بینی بارش همراه با وزش باد، گردوغبار و گاهی رعد وبرق را خواهیم داشت.

کارشناس هواشناسی افزود: برای پس فردا هموطنان در شمال غرب کشور یعنی استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل منتظر رگبار و رعد و برق باشند.

وی گفت: از اواسط هفته روند افزایش دما را در غالب نقاط بویژه در نوار شمالی کشور خواهیم داشت و وزش باد پدیده غالبی خواهد بود که طی دو یا سه روزآینده­ در نوار شرقی کشور یعنی بخش‌هایی از استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی ­و بویژه مناطقی از جنوب استان خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان را تحت تاثیر قرار خواهد داد که منجربه کاهش کیفیت هوا و خیزش گرد و خاک می‌شود.

ضرابی در پایان خاطرنشان کرد: آب‌های خلیج فارس از بعدازظهر امروز و بخصوص در مناطق شرقی‌خلیج فارس و تنگه هرمز مواج و متلاطم خواهد بود و تا فردا شب این روند ادامه خواهد داشت.

استان کرمان استان های کشور چهار محال و بختیاری سازمان هواشناسی هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر