کد خبر: 768458 A

درافشانی خبر داد:

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین از نصب دستگاه‌های ورزشی در مدارس دخترانه مناطق کم برخوردار قزوین و نواحی منفصل شهری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمد درافشانی امروز چهارشنبه در تکمیل این خبر اظهار داشت: ترویج ورزش‌های همگانی و کاهش فقر حرکتی در میان دانش آموزان از جمله اهداف نصب دستگاه های ورزشی در مدارس دخترانه است. تاکنون در 12 مدرسه دخترانه مناطق کم برخوردار قزوین و نواحی منفصل شهری دستگاه های ورزشی نصب شده و این روند تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین خاطرنشان کرد: مربیان ورزش مدارس نحوه‌ استفاده‌ صحیح از دستگاه‌های ورزشی را به دانش آموزان آموزش خواهند داد تا این اقدام مجموعه مدیریت شهری منجر به ارتقای سلامت جسمانی دانش آموزان دختر قزوین و کاهش فقر حرکتی در میان آنان شود.

وی ادامه داد: توسعه ورزش همگانی یکی از چشم‌اندازهای مهم مدیریت شهری در حوزه ورزش است چون موجب ارتقای کیفیت زندگی شهروندان، تقویت روحیه جمعی و حفظ نشاط اجتماعی می شود.

درافشانی با اشاره به اینکه شهرداری قزوین همواره تلاش می کند تا امکانات لازم را برای حفظ سلامت جسمی و ارتقای سطح نشاط شهروندان به ویژه نسل جوان با کمترین هزینه فراهم کند، تاکید کرد: امیدواریم دستگاه های ورزشی به نحو مطلوب توسط دانش آموزان مورد استفاده قرار گرفته و موجب رضایتمندی آنان شود.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه بین اداره کل آموزش و پرورش و شورای اسلامی شهر قزوین، اظهار داشت: این تفاهم‌نامه در راستای همکاری هرچه بیشتر میان این ۲ نهاد منعقد شده و امیدواریم با همکاری هرچه بیشتر مسئولان متولی در حوزه سلامت دانش‌آموزان بتوان گام‌های موفق و رو به رشدی را در این زمینه برداشت.

آموزش و پرورش ارتقای سطح دانش آموزان شهرداری مدارس دخترانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر